VIDEO Zle zaplatili za svou víru. Otřesné záběry muslimů, kteří ušlapávají sami sebe

24.09.2015 13:31

Pouť do Mekky, kterou musí vykonat aspoň jednou za život každý duševně a fyzicky způsobilý muslim, se stala osudnou pro více než čtyři sta muslimů. Všichni zahynuli v hromadné tlačenici v údolí Míná, které se nachází nedaleko jejich cíle. Dalších několik stovek muslimů bylo zraněno. Na až příliš autentickém videu natočeném na místě tragédie se doslova válejí kusy lidského masa.

VIDEO Zle zaplatili za svou víru. Otřesné záběry muslimů, kteří ušlapávají sami sebe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

O tragédii informovaly světové agentury dnes dopoledne, ale každou hodinou se počet mrtvých a zraněných zvyšuje. Aktuálně se čísla ustálila na asi 450 mrtvých a více než 700 zraněných. Na místě dle informací zpravodajské televize Al-Džazíra zasahuje přes čtyři tisíce zdravotníků a 220 sanitních vozů. Letošní pouti, jež začala předevčírem, se zúčastní více než dva miliony muslimů z celého světa. V Míná se nachází obrovský tábor s klimatizovanými stany, kde jsou poutníci ubytováni. K incidentu došlo v ulici č. 204, kde se právě odehrával tradiční rituál, při kterém se kamenuje satan.

VIDEO obsahující brutální záběry z masakru je ZDE

Podobné tragédie však nejsou ničím výjimečným. Před osmi lety bylo rovněž při kamenování satana usmrceno 360 muslimů, kteří byli umačkáni v tlačenici. Ještě o dva roky dříve poblíž Mekky zahynulo téměř 250 poutníků. Jak uvádí Al-Džazíra, k historicky největší tragédii došlo v roce 1990, kdy o život přišlo téměř 1500 poutníků. Z místa neštěstí se na sociálních sítích a Youtube objevilo hned několik videí. Na dvouapůlminutových záběrech videa, na které se můžete podívat, je velmi přesně zaznamenán okamžik, kdy vypukla na místě panika. Zpočátku před kamerou volně prochází davy lidí. Náhle je však slyšet hluk a lidé se na sebe začínají tlačit.

V prostoru se ozývají zoufalé výkřiky a tradiční muslimské „Alláhu akbar“. Kamera se komíhá z místa na místo a některé záběry proto nejsou příliš ostré. O to více však vypovídají o nastalém zmatku a chaosu, který následně způsobil ušlapání stovek poutníků. Hluk a zmatek na místě je ohromující. Ve druhé části videa je již možné vidět následky celé katastrofy. Na podlaze se doslova válejí zohavená lidská těla v kalužích krve. Vše tak trochu připomíná následky sebevražedných bombových atentátů v Evropě či USA. Na rozdíl od nich jsou však v tomto případě oběťmi výhradně muslimové. Mezi ležícími těly se čas od času ozývají bolestivé výkřiky zraněných, jejichž utrpení nebere konce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…