VÍME PRVNÍ Kancléř Mynář rozhodnutí o prověrce skutečně dostal a dnes řekne...

24. 9. 2015 14:21

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář se ve čtvrtek veřejně vyjádří ke své bezpečnostní prověrce. Učiní tak před tiskovou konferencí prezidenta k ukončení návštěvy v Moravskoslezském kraji.

VÍME PRVNÍ Kancléř Mynář rozhodnutí o prověrce skutečně dostal a dnes řekne...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář
reklama

Média v uplynulých dvou dnech pořádala takřka hon na prezidentského kancléře Vratislava Mynáře kvůli jeho bezpečnostní prověrce. Deník Právo totiž přišel s informací od anonymního zdroje, který tvrdí, že Národní bezpečnostní úřad již o prověrce na stupeň přísně tajné rozhodl a dle Práva ji neudělil.

Kancléř Mynář se v této věci chystá předstoupit před novináře a k věci se vyjádřit. Prohlášení médiím poskytne před tiskovou konferencí prezidenta Miloše Zemana, která má začít v 15.30 hodin na zámku Kunín.

Podle informací ParlamentníchListů.cz skutečně kancléř Mynář rozhodnutí Narodního bezpečnostního úřadu fyzicky obdržel a teprve se s ním bude podrobně seznamovat. Patrně tedy nelze očekávat, že by během plánovaného krátkého mediálního prohlášení ve čtvrtek odpoledne padlo, zda NBÚ prověrku udělil či udělit odmítl.

O prověrku na stupeň přísně tajné si šéf hradní kanceláře požádal koncem roku 2013. Jak dříve prohlásil prezident Miloš Zeman, pokud kancléř prověrku nezíská, bude muset skončit. Proti rozhodnutí NBÚ, které již obdržel, existuje několik odvolacích prostředů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…