VÍME PRVNÍ Komunista Skála odstoupil z kandidatury do evropských voleb

15.12.2018 13:45

Širší vedení KSČM jedná v Praze o volebním programu a podobě kandidátky pro volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční v příštím roce. Server ParlamentníListy.cz však již teď zná některé detaily z probíhajícího jednání. Jedna z informací se týká bývalého místopředsedy strany pro ideologickou práci Josefa Skály, který se v minulosti neúspěšně pokoušel také o post šéfa komunistů.

VÍME PRVNÍ Komunista Skála odstoupil z kandidatury do evropských voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Komunisté se rozhodli hlasovat o podobě listiny až odpoledne. Už teď je ale jasné, že Josef Skála nebude kandidovat ani ve volbách do Evropského parlamentu. Ačkoli původně počítal s tím, že se pustí do boje o křeslo europoslance, nakonec z kandidátní listiny odstoupil.

PhDr. Josef Skála, CSc.

  • KSČM
  • historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
  • mimo zastupitelskou funkci

V dopolední části programu komunisté vyjádřili solidaritu francouzským demonstrantům z tzv. hnutí žlutých vest, které protestuje proti ekonomickým reformám, či přijali usnesení ohledně situace na Ukrajině. Debata se týká i programu či pojmenování kandidátky, na které budou kromě komunistů i zástupci dalších subjektů či nestraníci.

O funkci jedničky na kandidátce usiluje místopředsedkyně komunistů Kateřina Konečná, která je europoslankyní od roku 2014. Poslanec Jiří Dolejš na twitteru uvedl, že je jedinou navrženou kandidátkou. Nikdo jiný nebyl navržen na ranním výkonném výboru ani z pléna ústředního výboru.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Komunisté se prvním místem kandidátky zabývali už v září, nakonec ale jednání odložili na dobu po letošních komunálních volbách. Konečná jako místopředsedkyně pro evropské záležitosti se již v posledních měsících přípravami na volby zabývá. Volby do Evropského parlamentu se v Česku budou konat 24. až 25. května. KSČM v posledních volbách v roce 2014 získala tři mandáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

21:04 Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém…