VÍME PRVNÍ Na Sobotku letí za OKD trestní oznámení. Už ho píší u Okamury

03.04.2014 18:59

VÍME PRVNÍ Hnutí Úsvit chystá trestní oznámení na premiéra Bohuslava Sobotku a stejně tak na jeho „komplice“. Jedná se o porušení povinností při správě cizího majetku, kterých se měl Sobotka dopustit, když jako ministr financí privatizoval společnost OKD a přitom způsobil státu škody za desítky miliard.

VÍME PRVNÍ  Na Sobotku letí za OKD trestní oznámení. Už ho píší u Okamury
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Bohuslav Sobotka

ParlamentníListy.cz uspořádaly mezi českými politiky anketu, zda Bohuslav Sobotka jako ministr financí nepochybil při nevýhodné privatizaci OKD, kterou ještě v roce 2006 mohl zastavit, ale naopak udělal vše pro její „přikrytí“.

Nečekanou odpověď na dotaz zaslal ParlamentnímListům.cz předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura. Podle jeho sdělení místopředseda hnutí Jaroslav Novák prý již připravuje trestní oznámení na osoby, které způsobily škodu při privatizaci OKD, jež měla činit přibližně třicet miliard.

Okamura navíc připomněl, že vláda nedávno odmítla návrh hnutí Úsvit, který by uzákonil povinnost politiků spravovat svěřený majetek řádně a s péčí řádného hospodáře. Jako důvod bylo uvedeno, že stávající zákony už takovou povinnost nařizují.

Pokud tedy tato povinnost existuje, pak podle Úsvitu není na co čekat. „Policie musí začít pana Sobotku a jeho komplice stíhat pro porušení povinností při správě cizího majetku, za prokazatelné porušení zákonných povinností a za miliardové škody,“ uzavřel své prohlášení pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura.     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík, jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…