VÍME PRVNÍ Předseda ANO na Praze 4 nečekaně skončil. Ostatní se sešli a odvolali ho. Babiš měl ještě radikálnější plán

08.05.2018 19:22

ParlamentníListy.cz sledují situaci na Praze 4 dlouhodobě. Psali jsme zde o vlivu hned několika skupin. Ty se v minulosti přimknuly například k podnikateli Palounkovi, ale ten už svůj vliv definitivně ztratil. Vzhledem k tomu, jak silné Babišovo hnutí je, se ani této městské části nevyhýbají ostré vnitrostranické boje. Tím posledním je odvolání předsedy Antonína Lébla, který je na Praze 4, ale také na magistrátu zastupitelem.

VÍME PRVNÍ Předseda ANO na Praze 4 nečekaně skončil. Ostatní se sešli a odvolali ho. Babiš měl ještě radikálnější plán
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zastupitel ANO Antonín Lébl

„Ano, odvolání bylo neočekávané, neboť na programu sněmu bylo pouze odsouhlasení kandidátek do komunálních voleb. Kandidátky byly s členy předjednány a odsouhlaseny předsednictvem Oblastní organizace Praha 4. Domnívám se, že za mým odvoláním stojí první místopředseda Čihák a místopředsedkyně Michalcová, kteří na předsednictvu odsouhlasili předkládané materiály, ale na sněmu hlasovali pro mé odvolání. Není jistě náhoda, že paní Michalcová byla zvolena předsedkyní Praha 4," řekl ParlamentnímListům.cz Lébl.

„To si může myslet podobně jako já před půl rokem. Je to práce vedení a myslím, že vedení by mělo začít u sebe a nerozvracet oblastní organizace na základě pomluv a lživých informací.  Jestli to takto půjde dál a bude stálá nedůvěra a napadání loajálních členů hnutí, rozložíme se zevnitř. Politika je v tomto  směru neúprosná a falešná,“ reagoval na Léblova slova exposlanec Čihák. 

Předsedkyně Michalcové jsme se na vývoj posledních dnů ptali rovněž, ale ani po opakovaných urgencích jsme se odpovědi nedočkali.

Co se ovšem říká, je, že Michalcovou (dříve měla blízko k ODS) přivedl do ANO právě Antonín Lébl, který je tak posledním vývojem událostí logicky roztrpčen.

Exposlanec Čihák se k „čistce“ zjevně přidal, jelikož mu jde podle našich zjištění o místo na kandidátce nejen do místního zastupitelstva, ale rovněž na pražský magistrát. Nemá však podporu současného krajského předsedy Jana Říčaře, který jak Léblovi, tak i Čihákovi přičítá vinu za doposud neutěšený stav organizace na Praze 4.

Podařilo se nám také ze zdrojů blízkých centrále hnutí zjistit, že vedení krajské organizace v čele s Říčařem žádalo o zrušení oblastní organizace na Praze 4. Předseda hnutí Andrej Babiš se zrušením souhlasil, jelikož Praha 4 je jedna z několika oblastních organizací, s jejímž fungování není dlouhodobě spokojen. Prahu 4 prozatím zachránilo, že se všichni čelní představitelé ANO věnují především sestavování vlády.

O exposlanci Čihákovi nám navíc dva z jeho kolegů řekli, že se nemá špatně ani po odchodu z poslaneckých lavic. „Faltýnek – Hlína (moravský právník, jehož do Prahy přivedl právě Jaroslav Faltýnek) mu zařídili práci na DPP, to jsme slyšeli opakovaně." Na dopravním podniku jsme se na toto konstatování ptali již v pátek. Doposud bez odpovědi. Prozatímní ředitel Gillar také mlčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…