VÍME PRVNÍ Zeman se sejde s generálním ředitelem ČT

11.11.2017 16:10

Prezident Miloš Zeman se setká s generálním ředitelem České televize Petrem Dvořákem. Řekl to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Šéf veřejnoprávního média si od hlavy státu vyslechne ostrou kritiku.

VÍME PRVNÍ Zeman se sejde s generálním ředitelem ČT
Foto: ReproFoto: ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman udělil státní vyznamenání.
reklama

Generální ředitel ČT Petr Dvořák už před časem požádal o přijetí u prezidenta republiky Miloše Zemana. Ten mu vyhověl a šéfa televize přijme po svém návratu z Ruské federace, kam za týden míří na státní návštěvu.

„Generální ředitel ČT sám požádal o setkání se mnou. Jsem člověk velkorysý a po mém návratu z Ruské federace ho zřejmě přijmu, abych mu řekl, že podle mého názoru není mužem na svém místě a jako jeden z argumentů uvedu právě tento neodvysílaný přímý přenos,“ řekl ParlamentnímListům.cz prezident.

Narážel tím na fakt, že Česká televize poprvé v historii nepustila do živého vysílání tiskovou konferenci hlavy státu. Stalo se tak v pátek v Olomouckém kraji, kde Miloš Zeman ukončoval svou krajskou cestu. Na základě toho dále Zeman v interview obvinil Petra Dvořáka z plýtvání penězi.

„Byl jsem informován, že přenosový vůz, který na místě Česká televize měla, řádně odvysílal průběh této tiskové konference včetně dotazů reportéra ČT na Kavčí hory, které to ovšem neodvysílaly. Považuji to za další důkaz neobjektivity České televize, nehledě na to, že instalace přenosového vozu v tomto prostředí (v horském prostředí, restaurace hotelu Křížový vrch, pozn. red.) něco stojí a ředitel České televize by neměl peníze takto vyhazovat,“ dodal Miloš Zeman.

Další podrobnosti se na PL dočtete v celém interview s prezidentem republiky již v neděli ráno. Miloš Zeman se vyjádří též k povolební situaci, zhodnotí stav, ve kterém se nachází jeho dřívější domovská sociální demokracie a promluví o válce v Sýrii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

21:41 Šlachtovo svlékání Nečase? Senátor Červíček má svůj názor. A protože celou věc zažil...

Soud uznal bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) vinným z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského …