Václav Havel to sliboval, ale po zvolení už zapomněl. I jeho následovníci. A tak to připomínáme! Okamura přivezl lidem do Opavy něco ukázat

22.07.2017 19:16

REPORTÁŽ „Ti, co založili fabriky před první světovou válkou, se musí v hrobech obracet, co jim z toho zrobili.“ Na náměstí v Opavě dnes kolemjdoucí sledovali výstavu Ukradená revoluce, kterou s sebou přivezl předseda SPD Tomio Okamura. „Václav Havel mluvil o tom, že nebude divoký kapitalismus, že nebude nezaměstnanost, sociální problémy. Na všechno zapomněl, ale i další jeho následovníci,“ uvedl také při popisování výstavy Okamura. Během dne šéf SPD a členové hnutí z regionu navštívili hned několik akcí. Mezi nimi také závod horských kol na Vaňkově kopci.

Václav Havel to sliboval, ale po zvolení už zapomněl. I jeho následovníci. A tak to připomínáme! Okamura přivezl lidem do Opavy něco ukázat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Na Dolním náměstí v Opavě s SPD

Tentokrát rozbili členové SPD petiční stánek na Dolním náměstí v Opavě, kde se právě konaly farmářské trhy. S sebou přivezli také svou putovní výstavu s názvem Ukradená revoluce. A tak někteří návštěvníci náměstí řešili v sobotu kvalitu zakoupené mrkve a další to, že nám „rozkradli republiku“.

„To, co je tu napsané, je pravda,“ reagoval na výstavu Vilém Vlček. A jak to ví? „Nejsem slepý,“ odpověděl a pak začal kritizovat montovny a vysvětlovat: „Převrat byl všelijaký. Rozkradli republiku, a to mi vadí. Komplet to zhuntovali a nemáme nic. Naše děcka a děcka děcek to budou mít strašné. Co se vyrábělo železa! A všecko rozkradené, zemědělství taky. Je to hrozné. Ti, co založili fabriky před první světovou válkou, se musí v hrobech obracet, co jim z toho zrobili. Všechno ukradli komunisti, pak to sice šlapalo, ale další to rozkradli a položili na lopatky. Podívejte se, co zůstalo z Vítkovic! Vyrábělo se kvalitní zboží, a teď? Vozíme z Číny. Já jsem ‚od železa‘, tak to vím.“

„Připomínáme privatizaci, jak se zničily kulturní památky…“

Anketa

Vadí vám burkiny na českých koupalištích?

hlasovalo: 22629 lidí

„Revoluce jako pimprlové představení? Vítejte v tunelu české ekonomiky.“ To byly názvy některých kauz od roku 1989, které byly na panelech popsány. „Znovu připomínáme tunelování, kauzy o tom, že bude zavedena přímá demokracie, o které mimochodem mluvil i Václav Havel a vzápětí po zvolení na to zapomněl a přímou demokracii přestal prosazovat přesto, že to bylo slibováno v rámci sametové revoluce. Je tu celá řada popsaných kauz, velkých nespravedlností, kdy se v podstatě lidé už pak nemohli domáhat elementární spravedlnosti,“ popsal předseda SPD Tomio Okamura pro ParlamentníListy.cz.

A proč výstavu přivezl právě do Opavy? „Nám připadlo, že spousta lidí zapomněla, co vlastně bylo slibováno a že je vše jinak. Václav Havel mluvil o tom, že nebude divoký kapitalismus, že nebude nezaměstnanost, sociální problémy. Na všechno zapomněl, ale i další jeho následovníci. A tak připomínáme privatizaci, to, jak se zničily naše kulturní památky a podobně. Chceme lidem osvěžit paměť. Strany, které tady dosud byly, typicky ODS, KDU-ČSL, ČSSD, TOP 09 s panem Kalouskem, který je typickým reprezentantem porevolučního období... Chceme připomenout, že tyto strany nepřinesly žádné řešení a jejich sliby nikdy nebyly naplněny,“ zhodnotil s tím, že spousta lidí žije pod hranicí chudoby. „Není ani dostupná zdravotní péče pro všechny,“ dodal.

Fotogalerie: - Okamura vyrazil na severní Moravu

Předseda SPD Tomio Okamura s příznivci v Moravskos...
Výstava Ukradená revoluce, kterou instalovali člen...
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Na Dolním náměstí v Opavě s SPD
Cestou na Vaňkův kopec

Někdo sympatický v politice? A dá se to vůbec spojovat?

Pak už vyjeli členové SPD na Vaňkův kopec, Okamura popřál závodníkům úspěch a sklidil potlesk. „Tři, dva, jedna, start!“ odstartoval Okamura závod horských kol a cyklisté vyrazili. 

Mezi návštěvníky, kteří přišli fandit, jsme zaznamenali i tento názor: „Kdo je mi v politice sympatický? A dá se to vůbec takto spojovat? Určitě jsou v politice lidé, kteří jsou chytří, charismatičtí, krásní, charakterní, ale buď to umí ve vrcholné politice dobře skrývat, nebo... Je to jak v cyklistice, v Tour de France, jednotlivec nemá v podstatě šanci. Jede se kolektivně na lídra,“ přemýšlel pan Lukáš z Ostravy.

Mezi cyklisty pak byla slyšet i tato reakce: „Pojď, jdeme Tomiovi podat ruku.“ Opět pokračovaly debaty s lidmi a společné fotografování.

Jízda Tomia Okamury po severní Moravě pokračovala v sobotu v obci Světlá Hora u Bruntálu na dni integrovaného záchranného systému, pak následovaly další akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Daniela Černá

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

21:19 „Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vy

Francouzi jsou stále nespokojení s tím, jak vypadá jejich země, jak žijí, na co mají a na co nemají.…