Václav Klaus mladší odhalil, co teď chystá. Zmínil i Pražský hrad

21. 1. 2017 8:20

Václav Klaus mladší před několika dny založil think-tank Centrum pro občanské svobody a má s ním velké plány. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Václav Klaus mladší odhalil, co teď chystá. Zmínil i Pražský hrad
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru

Zatím máme výhled, že uživíme tři lidi. Ale když se budeme rozvíjet jako některé americké think-tanky, třeba budeme za 20 let sedět v prezidentské kanceláři a tady bude celý činžák dříčů, kteří budou vytvářet statistiky, cituje list Václava Klause mladšího.

„To je naše zaměření – proti regulacím a buzeracím, pro nízké daně a výdaje státního rozpočtu, za české národní zájmy! Nezajímá nás lachtan v Antarktidě tolik jako omáčka v Pelhřimově,“ vyjmenuje v rychlém sledu zaměření jeho nové platformy.

Jak list uvádí, jen během ledna má v plánu tři akce. „To není málo, na to, že minulý týden tady byl jeden stůl a počítač a nic víc,“ říká Klaus mladší.

A jaké jsou jeho další plány? „Stát se jedničkou mezi českými think-tanky z hlediska citací velkých médií a facebookových sledovačů,“ plánuje neskromně.

Jak list podotýká, Klaus mladší vstoupil na slušně nasycený trh. Think-tank, neboli platformu, ve které skupina lidí bádá, jak by se nejrůznější politická či ekonomická témata dala dělat jinak, má dnes u nás každá větší strana či hnutí.

ČSSD má svoji Masarykovu demokratickou akademii, ANO má Institut pro politiku a společnost, TOP 09 má TOPAZ a ani v ODS není Klaus mladší první. Stranický šéf Petr Fiala má svůj Pravý břeh. Ale spolu si prý nekonkurují, píše list.

„Nepatřím k těm, kteří jsou spokojeni s tím, že máme osm nebo deset procent, na to jsou tady od věky věků lidovci, kteří umějí velmi kvalitně vydírat v koalicích jako menší partner. ODS ale vždycky měla politický étos velké strany a takové mají být i její ambice,“ tvrdí Klaus mladší.

Jak list dále píše, se svým think-tankem chce teď každý týden vypustit nové téma. A obklopit se známými tvářemi. Jejich jména však zatím tají. Po chvíli naléhání prozradí aspoň jedno: bývalého ředitele Národního parku Šumava Jiřího Mánka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Docela se nas…“ Klause ml. pochválil světoznámý Čech: Trikolóra by měla zbystřit

12:47 „Docela se nas…“ Klause ml. pochválil světoznámý Čech: Trikolóra by měla zbystřit

Světoznámý herní vývojář Daniel Vávra se nedávno na Facebooku rozhodl zeptat svých příznivců, jak by…