Václav Klaus vzpomínal na Kellnera. Připomněl společenskou odpovědnost i minimum afér

29.03.2021 18:46

Exprezident Václav Klaus i jeho institut jsou podle svých slov velmi bolestně zasaženi zprávou o tragickém úmrtí byznysmena Petra Kellnera. „Byl příkladem jiným, i pokud jde o společenskou odpovědnost a podporu společensky prospěšných aktivit,“ píše Klaus.

Václav Klaus vzpomínal na Kellnera. Připomněl společenskou odpovědnost i minimum afér
Foto: Repro XTV
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Klaus
reklama

Šestapadesátiletý Petr Kellner zahynul při tragické nehodě vrtulníku na Aljašce. „V jeho osobě odešel nejen nejbohatší Čech a tvůrce velkého byznysového impéria, ale i nejvýraznější symbol úspěchu českého kapitalismu po roce 1989. Jeho životní příběh byl příkladem využité šance, kterou schopným mladým lidem nabídla ekonomická transformace a privatizace na počátku 90. let,“ píše exprezident Klaus.

„Petr Kellner dokázal rozvinout svůj počáteční privatizační úspěch do rozměru, který daleko přesáhl hranice naší země. Vybudoval silnou finanční skupinu investující do mnoha oborů a zaměstnávající stovky tisíc lidí v řadě zemí světa. Jeho výjimečné postavení mezi podnikateli nejen v mnoha zemích světa, ale v celém našem regionu bylo výsledkem jeho tvrdé práce a mimořádného podnikatelského talentu. Stále dokázal být sám sebou, nepodlehl výjimečnosti svého postavení, dokázal si uhájit své soukromí a nestal se sebestřednou mediální celebritou. Neprovázely ho žádné skandály a aféry,“ píše Klaus.

„Byl příkladem jiným, i pokud jde o společenskou odpovědnost a podporu společensky prospěšných aktivit. Neskrýval své politické názory a vyjadřoval své obavy o směřování naší společnosti. Právě v tomto kontextu jsme vnímali významnou podporu, kterou věnoval vzniku a činnosti Institutu Václava Klause, za kterou jsme mu nestihli dostatečně poděkovat. Petr Kellner patřil k těm, o nichž můžeme říci, že se zasloužili o naši zemi. Přejeme skupině PPF a jeho spolupracovníkům, aby dokázali jeho zcela mimořádné dílo úspěšně dále rozvíjet. Pozůstalým pak náleží naše upřímná soustrast,“ uzavírá Klaus i za svůj institut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…