Václav Moravec a mafiáni. Další ohlasy dnešního vzrušeného pořadu

19. 6. 2016 19:36

K dnešnímu vystoupení ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 se na svých facebookových profilech vyjádřili mimo jiné i komentátor Martin Hekrdla a Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.

Václav Moravec a mafiáni. Další ohlasy dnešního vzrušeného pořadu
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„Je to skutečně fascinující, jak se Václav Moravec zapojil do pseudoargumentů, které kolportují prvoplánoví obhájci statu quo naší obrozené mafiánské republiky. A jak ty základní, zcela věcné otázky rychlokvašené reorganizace policie nechal zcela stranou,“ kritizoval moderátora Hekrdla. Předsedu ODS Petra Fialu podle něj nechal expresivně vést protibabišovskou předvolební kampaň ODS, zakladatelské strany kmotrovského státu.

„Na Babiše vyjížděl neustále, aby ‚mluvil k věci‘, zatímco Sobotku na telefonu nechal pět minut mlít – zcela od věci – fráze o Číně a ostrým protidotazem nijak nečelil premiérovým úvahám, zda by přece jen nešlo Šlachtu zkorumpovat v nějaké státní službě. Je ten Moravec jenom idiot, nebo darebák?“ ptá se bez servítků Hekrdla. 

Své napsal také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. „Chcete vidět, proč se bojím doby, kdy bude Agrofert naplno vládnout?“ podotkl k vysílání Janda. Andrej Babiš si podle něj v přímém přenosu ujasňoval, co je rolí novináře. „Bude smutné, pokud se mu v následujících letech podaří ovládnout či umlčet i zbývající média, která se ještě chovají jako média,“ napsal také Janda. 

Celý komentář Martina Hekrdly:

Je to skutečně fascinující, jak se Václav Moravec zapojil do pseudoargumentů, které kolportují prvoplánoví obhájci statu quo naší obrozené mafiánské republiky. A jak ty základní, zcela věcné otázky rychlokvašené reorganizace policie nechal zcela stranou. Petra Fialu nechal expresivně vést protibabišovskou předvolební kampaň ODS, zakladatelské strany kmotrovského státu. Na Babiše vyjížděl neustále, aby "mluvil k věci" (udržel debatu úzce vymezenou, vykastrovanou), zatímco Sobotku na telefonu nechal pět minut mlít - zcela od věci - fráze o Číně a ostrým protidotazem nijak nečelil premiérovým úvahám, zda by přece jen nešlo Šlachtu zkorumpovat v nějaké státní službě (a zavřít mu tak hubu). Je ten Moravec jenom idiot, nebo darebák?

Celý komentář Jakuba Jandy:

Chcete vidět, proč se bojím doby, kdy bude Agrofert naplno vládnout?

Andrej Babiš si v přímém přenosu ujasňuje, co je rolí novináře.

Bude smutné, pokud se mu v následujících letech podaří ovládnout či umlčet i zbývající média, která se ještě chovají jako média.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

22:21 V h*jzlu. Mutace drtí Brazílii, tamní JIP jsou před zhroucením

Česko není aktuálně jedinou zemí, která se potýká s hrozbou kolapsu zdravotnického systému v důsledk…