Vagina? Problém. Tohle asi ne. Kalousek sjel Pirátku

18.05.2021 7:22

Miroslav Kalousek (TOP 09) se tvrdě obul do pirátské senátorky za Kladno Adély Šípové. Přišla totiž s tak nejapným vtípkem, na který Kalousek nemohl nezareagovat a sdělil dámě, že by se měla stydět jak ona, tak celá Pirátská strana. Senátorka se za své vyjádření po čase omluvila. Jenže škoda už byla napáchána a paní senátorka schytala další slovní ránu.

Vagina? Problém. Tohle asi ne. Kalousek sjel Pirátku
Foto: FB A. Šípové
Popisek: Adéla Šípová, pirátská kandidátka do Senátu
reklama

Někdejší redaktor serveru Lupa.cz, David Antoš, který dnes pracuje pro poradenskou společnost The Boston Consulting Group, přišel s nápadem odstranit „ty ze všech nejošklivější pomníky“ v Praze. Za jeden z „nejošklivějších pomníků“ označil i okřídleného lva, jenž na pražském Klárově vzdává čest všem československým letcům, kteří spolu s Brity a dalšími svobodnými občany jiných zemí vybojovali leteckou bitvu o Británii proti nacistickému Německu.

„Jak v Praze postavit pomník je jasný: svévolně ho někam pohodit. Ale jak ty ze všech nejošklivějších zase odstranit? Mohl by na to být nějaký úřad?“ zeptal se.

Pirátská senátorka za obvod Kladno odpověděla, že tento pomník na Klárově by ponechala na místě. Její zdůvodnění je však poněkud zarážející. „Ten na Klárově bych nechala, dobře se na něm jezdí na skatu,“ poznamenala.

Senátorka Adéla Šípová Žertovala

Tímto prohlášením zvedla ze židle nejen Miroslava Kalouska (TOP 09), ale i další lidi, kteří cítí úctu k hrdinům bojujícím ve Velké Británii ve druhé světové válce za osvobození Československa.

„Paní senátorka Adéla Šípová za Pirátskou stranu ráda jezdí na skatu po památce na čsl. letce v Británii. Všem mravokárcům, kteří mě začnou kárat za okopávání, bych rád řekl, že to s volbami nesouvisí: Tahle osoba by se ale měla stydět a její strana také. ‚Ústavní činitel‘,“ poznamenal znechucený Kalousek.

Senátorka Adéla Šípová žertovala

„Zvláštní doba: Je nevhodné tvrdit, že žena se pozná podle toho, že má vaginu. To by se mohlo někoho dotknout. Po pomníku padlých hrdinů se na skatu jezdit může, to se nikoho nedotkne. O.K., časy se mění. Vždycky mě však zarazí komsomolská agresivita mých názorových odpůrců,“ přisadil si ještě Kalousek.

Kalousek natvrdo.

Adéla Šípová se za své krajně nevhodné vyjádření omluvila, ale škoda už byla napáchána.

Omlouvám se za nejasné vyjádření, má poznámka měla pouze poukázat na faktický stav věcí, kdy tam skutečně chodí děti jezdit. Hrdinů československého odboje si velmi vážím. Mrzelo by mě, pokud by to někdo chápal jako neúctu k jejich památce, tak to v žádném případě nebylo myšleno,“ uvedla na svou obhajobu.

Senátorka Adéla Šípová žertovala

Egyptolog Jaromír Krejčí senátorku také nešetřil.

„Nezlobte se, ale co jste vyjádřila, byla jen a pouze neúcta! Musíte se okamžitě veřejně omluvit a na konta organizací starajících se o poslední přeživší odboje poslat slušnou částku. Opravdu Pirátům děláte velkou ostudu a jen posilujete stereotypy o vaší straně,“ konstatoval.

Senátorka Adéla Šípová žertovala

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…