Vakcíny: Brusel stojí ve frontě na banány jak ovce. A lidé umírají, píše Pavel Páral

03.02.2021 8:12 | Zprávy
autor: rak

Ekonomický novinář a komentátor Pavel Páral pro týdeník Hrot ukázal, že již i ta nejvíce prounijní německá média začínají přisuzovat fiasko s nedostatkem vakcín Evropské komisi. V Česku se však ještě pořád mají najít tací, kteří tvrdí, že je v tom vedení Evropské unie nevinně. Ukázal, že vina podle jistých evropských levičáků leží na Izraeli a „mnohem radši mají nikým nevolenou bruselskou strukturu, která stojí ve frontě na banány jako ovce, a fakt, že nějací voliči někde umírají, je jí šumák“.

Vakcíny: Brusel stojí ve frontě na banány jak ovce. A lidé umírají, píše Pavel Páral
Foto: Twitter UvdL
Popisek: Ursula von der Leyen

V minulém týdnu byla schválena k použití na území Evropské unie třetí vakcína proti covidu-19, jíž je látka od firmy AstraZeneca. Že by se tak zlepšil tristní stav nedostatku látek k očkování, však čekat nelze, jelikož aktuálně s AstraZenekou Evropská komise vede spor o to, zdali vůbec v prvním čtvrtletí mohou členské země dojednaných 80 milionů dávek očekávat.

AstraZeneca měla původně doručit 80 milionů dávek v prvním čtvrtletí letošního roku – minulý týden však oznámila, že to bude méně než polovina.

„Evropská komise v pátek zveřejnila smlouvu se společností Astra Zeneca o dodávkách vakcín, které tak nějak měly přijít, ale nepřišly. Zveřejnila ji se začerněnými údaji o cenách a dalších obchodních tajemstvích, ale v podobě, kdy se dalo začernění hladce odstranit v nastaveních Acrobat Readeru. Bylo to pár hodin poté, co EU musela odpískat svůj bezprecedentní záměr porušit dohodu s Británií o irské hranici a nepustit vakcíny vyrobené v Evropě do Severního Irska. V duchu našich společných civilizačních základů tomu říkáme Finis coronat opus,“ komentuje Páral ve svém textu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…