Válek: Nemocnice by měly omezit výkony, které lze odložit

21.11.2021 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Ministerstvo zdravotnictví by mělo nařídit nemocnicím, aby omezily všechny výkony a operace, které lze odložit, a s předstihem si vytvořily rezervu pro případný další nárůst hospitalizovaných pacientů s covidem-19 a akutní případy. V reakci na sobotní údaje o šíření epidemie covidu to ČTK řekl kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který se v sobotu zúčastnil sněmu TOP 09 v Praze.

Válek: Nemocnice by měly omezit výkony, které lze odložit
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek

Podle ministerstva zdravotnictví ale zatím není třeba plošně omezovat odložitelnou péči, ministerstvo navíc řídí jen velké fakultní nemocnice, řekl ČTK mluvčí ministerstva Daniel Köppl.

Podávání léků proti těžkému průběhu covidu, tzv. monoklonálních protilátek, by se mělo rozšířit do všech zdravotnických zařízení, v kterých je to možné, řekl také. Podle Válka je rovněž potřeba omezit množství karantén a dobu jejich trvání. Je pro uznávání negativních PCR testů jako covidového certifikátu.

V pátek přibylo v České republice nejvíce potvrzených případů koronaviru za dobu epidemie. Laboratoře odhalily 22.936 nakažených, zhruba o 8700 více než před týdnem. V nemocnicích bylo k pátku 4890 hospitalizovaných s koronavirem. V těžkém stavu bylo 724 z nich.

Podle Válka počet pozitivně testovaných bude nadále růst v souvislosti s tím, že se bude více testovat. Vláda v pátek schválila pravidelné plošné testování v základních a středních školách. Firmy musejí také od pondělí pravidelně jednou týdně testovat neočkované pracovníky, kteří se testu musejí podrobit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…