Valí se na vás invaze, zastavte ty pašerácké lodě. Australský expremiér burcuje Evropu

28.09.2016 21:43

Někdejší australský premiér Tony Abbott poskytl obsáhlý rozhovor serveru Reflex.cz. Rozhovor s jasným poselstvím. Zastavte lodě s uprchlíky. Pokud je nezastavíte, čelíte invazi. Doporučil Evropanům, aby našli odvahu postavit se této invazi, a vlastně tak zachránili mnoho životů, nejen svých.

Valí se na vás invaze, zastavte ty pašerácké lodě. Australský expremiér burcuje Evropu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Prchají před Islámským státem. On, Snamdin Nurihasan a ona, Henadi Shibli.

„Hlavní výzvou je dokázat se rozhodnout. Musíte přijmout morální rozhodnutí, že máte větší právo kontrolovat, kdo přijde do vaší země, než jaké právo mají ostatní, aby požadovali vstup do vaší země. To je to morální rozhodnutí, které musejí evropské vlády jednotlivě nebo kolektivně přijmout. Když se stát rozhodne, že vstup do něj bude možný pouze na hraničním přechodu a s pasem, musejí to ostatní lidé akceptovat. Když se někdo bude pokoušet do takového státu stejně vstoupit jiným způsobem, není to už vstup, ale je to invaze. Státy nebo celý kontinent na to pak ale musejí jako na invazi reagovat,“ udeřil v rozhovoru australský expremiér.

Pokud by se o něco podobného pokusili lidé na letišti, byl by zastaven provoz, a to i za použití násilí. Takže proč totéž Evropa nedělá na své pozemní hranici v Řecku či Itálii, ptá se Australan. A přidává i lidštější pohled na věc. Kdyby Evropané jasně řekli běžencům, že je nepustí na své území, dříve či později by se migranti přestali snažit prchnout na vratkých lodích přes rozbouřené moře a přestali by se topit a platit za smrtící cestu cenu nejvyšší. Evropané by tak jasně vyřčeným zákazem zachránili mnoho životů.

Australané migranty odesílali např. na ostrov Nauru a pravda je, že někteří z běženců se pokusili australskou vládu vydírat. „Je pravda, že někteří lidé se pokusili o sebepoškození. Udělali to, aby morálně zastrašili australskou vládu. Ale já si nemyslím, že australská vláda ani žádná jiná vláda má podlehnout podobnému morálnímu vydírání,“ vyjádřil svůj názor.

Celý rozhovor najdete zde.

Bojovníkům za lidská práva se tato myšlenka sice moc nelíbí, ale podle Abbotta se politika zastavování lodí stala zlatým standardem Austrálie. Na kontinent za dva a půl roku nedorazil žádný ilegální imigrant. Nebylo to snadné, protože bylo třeba bojovat proti politické korektnosti a je to vlastně třeba neustále, ale stojí to za to. Politici by přece měli dělat to, co je potřebné, byť to zrovna nemusí být populární. Pokud to neudělají zavedení politici, nastoupí radikálnější politici a tomu je podle Abbotta třeba zabránit.  

„Domnívám se, že rozumné středopravicové strany musejí být silné a sebevědomé. Protože méně rozumné strany v pravé části politického spektra to jinak hned využijí a jejich podpora naroste. Moje představa zní: politika by měla být soubojem pravého a levého středu, protože to umožní mít ve společnosti nějaký minimální společenský konsenzus,“ shrnul svou představu Abbott.

Tito politici by měli západní svět hájit, protože má svou hodnotu, dokonce větší než jiné části světa. Abbott je o tom bytostně přesvědčen. Pokud o tom někdo pochybuje, nechť se podívá, že v liberální demokracii země vzkvétají, zatímco bez nich upadají. Dobře je to prý vidět třeba na Číně, která dlouho upadala, ale když přistoupila na myšlenku právního státu a prospěšnosti obchodu, začala vzkvétat. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…