Válka a Green Deal. Pojedeme zpět do pekel, předpovídá Bašta pro rok 2022

02.01.2022 7:56

Někdejší velvyslanec ČR v Rusku a na Ukrajině, dnes poslanec SPD Jaroslav Bašta přemýšlí, co nás čeká v roce 2022. Prý to nebude moc veselé. Při pohledu na výzvu Komerční banky, aby Češi na Vánoce nejedli kapry, neboť jejich konzumace příliš zatěžuje životní prostředí, dospěl Bašta k závěru, že míříme do pekel. Tam nás podle Bašty vedle Green Dealu dožene i hrozící válka na Ukrajině.

Válka a Green Deal. Pojedeme zpět do pekel, předpovídá Bašta pro rok 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

V posledních letech klade EU stále větší důraz na ozelenění své ekonomiky. Při pohledu na kampaň Komerční banky, kde si Češi, Moravané a Slezané vyslechli výzvu, aby ve jménu boje za lepší klima nejedli na Štědrý den kapry, dospěl Bašta k závěru, že se řítíme do pekel. Do pekel, jaká si pamatuje ještě z dob vlády komunistů, kdy ještě v 60. letech 20. století vázlo zásobování a lidé mnohdy marně stáli fronty na maso a další zboží.

„Začínám mít dojem, že symbolické kolo dějin se začíná vracet zpátky od věku hojnosti do doby poválečného nedostatku. Ten se u nás tenkrát protáhl až do počátku šedesátých let kvůli kolektivizaci zemědělství a problémům s tím spojených. Dnes pojedeme zpět do pekel kvůli podobné byrokraticky tvrdě prosazované reformě zvané Zelený úděl,“ napsal v textu pro První zprávy.cz

Do pekel nás podle Bašty požene nejen Green Deal a vysoká inflace, ale také hrozící válka na Ukrajině.

„Předsilvestrovský telefonát amerického a ruského prezidenta se totiž dá vyhodnotit i tak, že se více týkal vymezení formátu budoucího válečného konfliktu, nežli mírového urovnání situace. Podle interpretací obou stran rozhovoru se zdá, že jediné, na čem se oba prezidenti shodli, je nepoužití jaderných zbraní,“ pokračuje Bašta.

Při vzpomínce na to, že ruské obsazení ukrajinského poloostrova Krym proběhlo v roce 2014 v době zimní olympiády v Soči, Bašta usuzuje, že válka mezi Ruskem a Ukrajinou by se mohla naplno rozhořet v době konání zimních olympijských her v Pekingu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vánoční přání Ivana Vyskočila: Příchod Krista a odchod protičeské vlády. Někam hodně daleko

7:31 Vánoční přání Ivana Vyskočila: Příchod Krista a odchod protičeské vlády. Někam hodně daleko

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Řvou a obviňují a potom se ani neomluví,“ říká na adresu některýc…