Válka bossů. Jaromír Soukup zajel do Andreje Babiše. Je v tom společná ženská…

25.06.2020 4:46

Cherchez la femme - za vším hledej ženu. Tak lze stručně a jasně pohlížet na zvláštní zlom v chování moderátora Jaromíra Soukupa. Ten byl ještě nedávno častým hostitelem premiéra Babiše v mnoha ze svých pořadů. Teď se karta obrátila. Důvod? Vcelku absurdní.

Válka bossů. Jaromír Soukup zajel do Andreje Babiše. Je v tom společná ženská…
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Andrej Babiš a Jaromír Soukup

Anketa

Je Jaromír Soukup dobrý moderátor? (Ptáme se od 24.6.2020)

3%
24%
hlasovalo: 12585 lidí
„Předseda vlády Andrej Babiš se rád chlubí tím, jak mu Evropa leží u nohou. A rád se také holedbá tím, že s ním hovoří všichni světoví lídři. Ba co víc. Že mu naslouchají. A že oproti svým předchůdcům, Petru Nečasovi nebo Bohuslavu Sobotkovi, on má na všechny číslo. A že se dokáže domluvit. A já teď vůbec nechci lustrovat Babišovi telefon, na koho má čísla a na koho zase vypracovanou složku. To vůbec. Ale dovolím si tvrdit, že není tolik důležité, s kým vším mluví. Ale jakým způsobem svá slova používá," napsal Soukup v úterý na webu televize Barrandov.

Nezůstalo pouze u slov. Přešel také k velmi povrchním argumentům.

„A to, jak je používá, ukázal v praxi. Když nazval české europoslance Tomáše Zdechovského a Mikuláše Peksu vlastizrádci. A německou europoslankyni Moniku Hohlmeier označil za pomatenou. A já přesně podle názvu pořadu musím říct, jasně a stručně: jestli se mi něco hodně nelíbí, tak když někdo uráží ženy. A druhá věc, která se mi hodně nelíbí, je, když někdo nám, Čechům, dělá ostudu v zahraničí. A obou těchto prohřešků se Andrej Babiš dopustil, když začal šít do europoslanců Jen proto, že si chtěli posvítit na jeho střet zájmů. A musím naprosto jasně říct: za našeho premiéra se opravdu hluboce stydím."

Soukup ve svém zvláštním textu opakovaně zmiňuje poslankyni Evropského parlamentu Monika Hohlmeierovou. Pravidelně ji chválí.

„Jde o političku vládní německé strany CSU - křesťanských demokratů. Bývalá bavorská ministryně školství a kultury. A hlavně - dcera pro Němce takřka nedotknutelného Franze Josefa Strauße. Dlouholetého předsedy CSU, bavorského premiéra a držitele velkokříže Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, tedy nejvýznamnějšího státního vyznamenání. Takže kdepak nula. Hohlmeier je z pohledu evropské politiky naprostá extratřída. Taková je pravda," míní moderátor.

Jenomže taková pravda rozhodně není.

ParlamentníListy.cz byly jediným médiem, které v minulosti přineslo sérii textů, jež tuhle Němku rozhodně nestavily po bok Johanky z Arku nebo Marie Terezie.

Monika Hohlmeierová, poslankyně Evropského parlamentu od 2009

Tak například dne 14. dubna 2005 obvinil bývalý funkcionář strany Mladých křesťanských demokratů Maximilián Junker tehdejší ministryni kultury Hohlmeierovou ve vyšetřovacím výboru bavorského státního parlamentu, že věděla o podvodech ve vnitrostranických volbách, o nákupu hlasů pro mnichovskou CSU a že bránila řádnému prošetření záležitosti. Jednalo se o velmi propíranou kauzu týkající se podvodů s volbami, o kterých měla Hohlmeierová vědět. To prý je ale „pouhý začátek“. Podobné kauzy mají doprovázet Hohlmeierovou roky.

Anketa

Vadí vám údajný střet zájmů Andreje Babiše?

9%
91%
hlasovalo: 16976 lidí
„Manželský pár Hohlmeierů čelil na konci 90. let společné kritice. Max Strauß, bratr Hohlmeierové, totiž nechal v roce 1998 svého švagra Hohlmeiera jmenovat správcem skupiny WABAG (ekonomická analýza a poradenská společnost) v Oberhachingu. Michael Hohlmeier odešel z vedoucí pozice ve společnosti, avšak od konce roku 1999 státní zastupitelství v Mnichově proti WABAG vedlo řízení pro podezření z podvodu a zpronevěry. Michael Hohlmeier mezitím pracoval pro mediální společnost Straussova přítele Leo Kircha,“ dodal náš bruselský zdroj s tím, že ten nejlepší střet zájmů teprve přijde.

„6. srpna 2004 uveřejnil deník München Merkur nová obvinění proti Monice Hohlmeierové. Uvedl, že její ministerstvo financovalo rozšíření Centra pro zrakově postižené v Unterschleißheimu za přibližně 8,5 milionu eur v době, kdy tam její manžel zastával funkci zástupce ředitele. Ostatní školy se přitom v dané době staly oběťmi úsporných opatření. Mluvčí ministerstva naproti tomu popřel jakoukoli podjatost. Celé týdny byla ministryně nucena bránit se i proti dalším obviněním, mimo jiné kvůli možnému střetu zájmů mezi stranickými zájmy a ministerskou funkcí,“ dodal zdroj ParlamentnímListům.cz.

Ani tím ovšem barvitý profil Moniky Hohlmeierové nekončí. 27. listopadu 2018 totiž státní zastupitelství v Coburgu vyzvalo Evropský parlament, aby zrušil imunitu Hohlmeierové. Je obviněna z nezákonného úniku z místa nehody poté, co při parkování svého vozidla poškodila jiné vozidlo.

Poté, co jsme tato fakta publikovali, přinesl náš jiný zdroj ještě jeden poznatek. Týkal se vydírání, jehož se měla věčná kritička Andreje Babiše dopustit.

Psal se rok 2004, když do médií pronikly informace o tlaku, který Hohlmeirová vyvíjí na své kolegy. Podle médií na své spolustraníky sbírala složky, a tím je vydírala. „Pokud řekne, že nikoho nevydírala a nevytvořila žádné složky, nemluví pravdu,“ uvedl tehdy kolega z CSU Ludwig Spaenle deníku Süddeutche Zeitung na adresu Hohlmeierové.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Ta totiž do své složky údajně zahrnula také jeho manželku. V roce 2004 nakonec opustila post předsedkyně mnichovské CSU a přesunula se do Vaterstettenu. Na postu ministryně však zůstávala i nadále. „Kolovaly o tom doslova báje,“ řekl náš bruselský zdroj k tématu sběru kompromitujících materiálů. „Mělo se jednat o videa všech a všeho, fotky a takový ty klasický drby,“ dodal s tím, že snad žádné německé médium raději po obsahu dále nepátralo.

Ani jedno z námi uvedených zjištění Jaromír Soukup nezdůraznil, natož aby o něm mluvil.

Na závěr svého textu pouze glosoval.

„A co udělal premiér Babiš? V e-mailu označil europoslankyni za pomatenou. Takže žádná omluva, ještě si přisadil. A rovnou urazil i všechny europoslance napříč celou Evropskou unií - jsou to prý jen líní paraziti."

Z blogu Jaromíra Soukupa:
 
Říkáte si, proč to Němci tak řeší? Tak já vám to řeknu. Hohlmeier není žádné béčko. Kdepak. 
 
Jde o političku vládní německé strany CSU - křesťanských demokratů. Bývalá bavorská ministryně školství a kultury. A hlavně - dcera pro Němce takřka nedotknutelného Franze Josefa Strauße. 
 
Dlouholetého předsedy CSU, bavorského premiéra a držitele velkokříže Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, tedy nejvýznamnějšího státního vyznamenání. Takže kdepak nula. Hohlmeier je z pohledu evropské politiky naprostá extratřída. Taková je pravda.
 
A já opravdu nechápu, proč se Andrej Babiš neomluví a následně radši nemlčí. Protože nám dělá ostudu. Protože přece není normální, aby kvůli výhružkám z České republiky musela mít Monika Hohlmeier policejní ochranu. Protože jí a její rodině nějací Babišovi fanatici vyhrožují likvidací. To je ostuda. A co udělal premiér Babiš? V e-mailu označil europoslankyni za pomatenou. Takže žádná omluva, ještě si přisadil. A rovnou urazil i všechny europoslance napříč celou Evropskou unií - jsou to prý jen líní paraziti.
 

reklama

autor: Tomáš A. Nový

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …