Válka mezi Kubicem a policisty nekončí. Ministr si došlápl na elitní ÚOOZ

24.09.2012 12:11

Čeká nás další střet mezi ministrem vnitra Janem Kubicem a policisty? Zdá se, že ano. Kontrola, kterou ministr nařídil v Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), zjistila, že vyšetřovatelé plýtvají služebním benzínem, což neodpovídá úspornému módu, v němž policie pracuje. Robert Šlachta, který útvar vede, však stojí za svými podřízenými.

Válka mezi Kubicem a policisty nekončí. Ministr si došlápl na elitní ÚOOZ
Foto: hns
Popisek: Kubice s dortíky, ilustrační koláž

Zdá se, že ministr vnitra Jan Kubice je připraven nenechat v policii kámen na kameni. Naznačuje to alespoň deník Insider s tím, že po odchodu někdejšího policejního prezidenta Lessyho zaměřil svou pozornost na Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v čele s Robertem Šlachtou. Ministrovi se nelíbí, jakým způsobem se v útvaru plýtvá se služebním benzínem.

Šlachta policisty pochválil

"Insider zjistil, že ministrovi kontroloři prověřili zhruba deset specializovaných útvarů či krajských policejních správ a nejhůře dopadli Šlachtovi lidé. Závěry kontroly zní: vaši lidé jezdí na dovolené služebními auty a není to náhodný exces, ale systém," upozorňuje deník.

Sám Šlachta se ale před časem v médiích jednoznačně postavil za své podřízené a pochválil je za jejich práci. Dal jednoznačně najevo, že vyšetřovatelé pracují s plným nasazením a to i v době osobního volna, což do jisté míry omlouvá i používání služebních vozidel. Nechtěl by, aby vyšetřovatelům někdo ztrpčoval jejich práci. Mohlo by se totiž stát, že by přestali pracovat v osobním volnu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

10:21 Lesbotoč. DJ „Potrat“. Pekarová. Soulož při fetu. Prague Pride překoná sebe samu

Jak ParlamentníListy.cz včera informovaly, v Praze se rozbíhá festival Prague Pride. Akce, zaměřená …