Válka v Sýrii a mise v zahraničí. Čeští velvyslanci se radí

28. 8. 2012 6:14

Čeští velvyslanci se sjeli z různých koutů světa do Prahy na tradiční pravidelnou poradu. Dnes ji zahájí projevy premiér Petr Nečas a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Následovat bude diskuse o české zahraniční politice. Velvyslanci se v pražském ústředí scházejí jednou ročně.

Válka v Sýrii a mise v zahraničí. Čeští velvyslanci se radí
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Předsedové pravicových stran - Karel Schwarzenberg a Petr Nečas

 V úvahu pro debatu členů vlády s diplomaty připadá široké spektrum témat od EU a řešení jejích ekonomických potíží, přes zahraniční konflikty, jakým je například občanská válka v Sýrii, až po závazky vyplývající z členství v NATO.

Diplomaté by měli hovořit například i o chystaných změnách ve fungování českých misí v zahraničí. Ministerstvo totiž připravilo plán, podle něhož mají být česká velvyslanectví a konzuláty úspornější, flexibilnější a většinou menší.

I přes škrty chce česká diplomacie zastavit nastolený trend uzavírání některých velvyslanectví, který kritizovali nejen zástupci opozice, ale i někteří koaliční politici. Nejpozději v prvním pololetí příštího roku by se tak mělo otevřít několik zastupitelských úřadů. Důvodem jsou mimo jiné ekonomické zájmy ČR.

Ve středu přijme české diplomaty reprezentující zemi ve světě prezident Václav Klaus.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…