Válková váhá se jmenováním šéfa krajského soudu. Slyšela hodně kritiky

13.06.2014 13:55

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) ještě stále nevyřešila problém s obsazením postu předsedy Krajského soudu v Ústí nad Labem. Ministerská komise doporučila předsedu Okresního soudu v Mělníku Jana Veselého, ale šéfka resortu s jeho jmenováním váhá, neboť z Krajského soudu v Praze zní na adresu soudce Veselého kritické výtky. Jejich povahu rozkrývá server Lidovky.cz.

Válková váhá se jmenováním šéfa krajského soudu. Slyšela hodně kritiky
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„S předsedou tamního soudu bylo v posledních letech potřeba řešit různé problémy při vedení soudu. Třeba konflikty se spolupracovníky. Ale také nedostatky odborného charakteru včetně nečinnosti a průtahů v případech, které vyřizoval on sám. V tom dlouhodobě, oproti jednáním s ostatními předsedy okresních soudů, vybočuje,“ nešetřila kritikou mluvčí krajského soudu Zuzana Steinerová.

Sama ministryně Válková k tomu říká, že chce napřed slyšet vyjádření soudce Veselého, který je v současné době na dovolené. Konečné rozhodnutí, zda ho doporučí ke jmenováni prezidentu republiky Miloši Zemanovi, se tedy prozatím odkládá.

Veselý kritiku nadřízeného soudu razantně odmítá. Naopak prohlašuje, že Okresní soud v Mělníku pod jeho vedením byl označen za nejlepší v kraji. Kontrola začala v loni v listopadu a Veselý tvrdí, že slyšel v zásadě jen chválu, až na určité průtahy v jednom soudním senátu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně,  myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

18:28 Po tom, co ČT napáchala, už ji nikdo nebere vážně, myslí si Ovčáček. Vždycky se prý baví, když Nora Fridrichová píše na Twitter...

V jednu chvíli to vypadalo, že snad na Kavčích horách spáchají sebevraždu. Těmito slovy hradní mluvč…