Vám také neříkají pane Kokote. Miroslav Kalousek byl ve formě a rozdával rady

26.06.2019 16:47

Miroslav Kalousek se s létem dostává opět do formy. Pocítil to i podnikatel a známý oblíbenec bulváru Josef Kokta, kterému se Kalousek posmíval kvůli jeho jménu.

Vám také neříkají pane Kokote. Miroslav Kalousek byl ve formě a rozdával rady
Foto: screen: Twitter M. Kalouska
Popisek: Miroslav Kalousek (TOP 09)

Vše začalo, když Kalouskův spolustraník a aktuálně vyzyvatel předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila Tomáš Czernin protestoval proti názoru prezidenta Zemana, že lidé na Letné protestují proti výsledkům voleb. „Pan prezident se mýlí, nebo spíš úmyslně dezinterpretuje situaci,“ napsal Czernin. Demonstranti podle něj protestují proti tomu, aby vítěz voleb porušoval zásady demokratického právního státu, což nesmí nikdo, i kdyby ve volbách získal sto procent.

Anketa

Myslíte, že Andrej Babiš bude premiérem až do konce tohoto volebního období?

96%
4%
hlasovalo: 25877 lidí

Na jeho příspěvek na sociální síti zareagoval právě Josef Kokta. Někdejší velmi úspěšný podnikatel, který na sebe v poslední době poutá pozornost především svou manželkou Ornellou z excentrické a televizemi oblíbené rodiny Štikových, komentoval Czerninův příspěvek nesouhlasně. A přitom mu napsal: „Kecáte blbosti, pane Černín.“

Počeštění příjmení, které je v české politice spojováno především s Vítězslavem Jandákem a jeho proslulým pojmenováním Kateřiny Jacques „paní poslankyně Žáková“, ovšem pobouřilo senátorova politického mentora Miroslava Kalouska. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 podnikatele poučil, že oslovený senátor a příslušník hraběcího rodu se jmenuje Czernin, nikoliv Černín.

„V českých zemích je to už osm století celkem významné jméno,“ připomněl Kalousek senátorovu rodovou linii, obsahující mimo jiné rakousko-uherského ministra zahraničí.

A svůj příspěvek poslanec Kalousek završil opravdu hutně: „Možná vám to přijde malicherné, ale slušní lidé Vám také říkají pane Kokto, a ne pane Kokote,“ vypálil.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…