Vaňhová ostře na Paroubka: Na Ústecku nežije a chce dělat hejtmana

9. 12. 2011 19:43

Hejtmanka Jana Vaňhová musí v Ústeckém kraji řešit problematiku kalů z Ostravska, romskou otázku a v poslední době také možné navrácení dotace čtyř set milionů korun Evropské unii.

Vaňhová ostře na Paroubka: Na Ústecku nežije a chce dělat hejtmana
Foto: red
Popisek: Hejtmanka Jana Vaňhová ve své kanceláři
reklama
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová se v nadcházejících volbách utká v boji o hejtmanské křeslo s předsedou NS-LEV21 Jiřím Paroubkem. "Nedá se říct, že bych bojovala proti Jiřímu Paroubkovi, ale pociťuji, že je proti mně. Především jeho výroky v médiích stylu "hejtmanka může za všechno"," řekla v Pressklubu Frekvence 1. Podle jejích slov ji zaráží, že si Jiří Paroubek koupil vilu v Řecku a ne v Ústeckém kraji. "Nežije tu, nepracuje a chce tady dělat hejtmana," nelíbí se Vaňhové. "Jiří Paroubek je poslanec a považuji ho za přeběhlíka, až boj ukáže, jak to myslí vážně," nechala se slyšet hejtmanka.

Kaly z Ostravska Vaňhovou rozčilují

Vaňhová se také vyjádřila k problematice dovozu kalů do regionu z Ostravska. "Jsem rozčilená, je to jen přemisťování problému. Podepsal to pan Topolánek už v roce 2008, ale řešil to i pan Paroubek. My jako kraj s tím nemůžeme nic dělat. Já sama dělám vše pro to, aby se nám tam lépe žilo a dýchalo," stěžovala si.

Hrozí vrácení čtyřistamilionové dotace

Takzvaný kostlivec ve skříni je pro Vaňhovou firma Krajská zdravotní a.s. Této akciové společnosti, kterou celou vlastní kraj, hrozí navrácení dotací kvůli korupčnímu jednání.

"Čekám na výsledek krajské policie a do té doby se nechci vyjadřovat," řekla Vaňhová. Kraj by tak musel vrátit až 400 milionů korun, které získal jako dotaci od Evropské unie. "My doufáme, že bylo možné odpustit část částky na základě pochybení, třeba 70 až 90 procent," sama ale dodává, že se jedná o pouhé předjímání. Situaci zatím řeší tak, že byl před rokem vyměněn management a představenstvo. Tito nový členové pravidelně analyzují a informují, tvrdí hejtmanka.

Němečtí zelení brání splavnění Labe

Spolupráce kraje se sousedním Německem funguje dobře i když dodává, že němečtí zelení jsou proti plánu splavnění Labe. "Ano, němečtí zelení kladou neustále podmínky a splavnění Labe nechtějí dovolit," přiznává. Pro splavnění je potřeba více vody, aby lodě měly větší ponor, což by ale způsobilo zásah do přírody, který se ekologům nelíbí.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nip
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

6:52 Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

Na pondělním pražském koaličním jednání se bude projednávat generální ředitel Pražských strojíren Ró…