Vážený Miloši, cos to udělal? Místopředsedkyně SPOZ hořce píše Zemanovi

23.09.2013 14:36

Místopředsedkyně Strany práv občanů - zemanovci Dita Portová se v otevřeném dopise čestnému předsedovi strany, prezidentu Miloši Zemanovi, ohradila proti změnám na kandidátních listinách zemanovců. Portová byla z plzeňské kandidátky vyškrtnuta.

Vážený Miloši, cos to udělal? Místopředsedkyně SPOZ hořce píše Zemanovi
Foto: Archiv DP
Popisek: Dita Portová
reklama

Dita Portová byla vyškrtnuta vedením strany poté, co se postavila za lobbistu Miroslava Šloufa, který chtěl v Praze proti vůli republikového předsednictva kandidovat z prvního místa. Vedení zemanovců ale Šloufa z listiny vyškrtlo.

"Dovolila jsem si Mirkovi Šloufovi poděkovat a byla jsem odsunuta na čtvrté místo kandidátky. Dovolila jsem si dbát na dodržování stanov, hájit práva našich členů a zmizela jsem z kandidátky úplně," napsala Zemanovi Portová. Místopředsedkyně zemanovců začíná dopis oslovením "Vážený Miloši" a tvrdí, že se stala "vyvrhelem SPOZ".

V pokračování dopisu se Miloše Zemana ptá, proč byli z kandidátních listin do předčasných voleb vyškrtnuti další členové strany. "Za co zmizela z plzeňské kandidátky doktorka Pavlíčková, která ve SPOZ pomáhá už čtvrtý rok? Tvou kartonovou podobu měla, po čas prezidentské kampaně, statečně ve své ordinaci," píše Portová.

Rozum jí prý "zůstává stát" také nad vyškrtnutím jednatelky občanského sdružení No foot, no stress Andrey Hlaváčkové, která je po těžké nemoci invalidní. Podle místopředsedkyně zemanovců mizí z kandidátních listin ti nejpracovitější členové strany, kteří pomáhali v prezidentské kampani, v níž Zeman zvítězil a stal se hlavou státu. "Byli vyškrtnuti v rozporu se stanovami strany, v nichž Ty sám jsi osobně trval na demokratických principech," obrací se Portová na Zemana.

Kontroverzní lobbista Šlouf se ucházel o pozici jedničky pražské kandidátky. Vedení SPOZ se od něj ale chtělo "odstřihnout" a proto jej z listiny vyřadilo. Předsednictvo strany učinilo v kandidátkách i další změny, nijak je ale mediálně nekomentovalo. K podobným útokům se i na základě rozhodnutí předsednictva strany nebudeme vyjadřovat," řekl již dříve místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…