Ve Švédsku je skutečně zle. Hromadné sexuální obtěžování je na denním pořádku

15.08.2016 12:04

Švédská policie v uplynulých měsících blíže zkoumala případy znásilnění, kterých se dopustili přistěhovalci. Jak ukazují výsledky nedávno publikované policejní zprávy, většinu případů mají na svědomí Afghánci, Eritrejci a Somálci.

Ve Švédsku je skutečně zle. Hromadné sexuální obtěžování je na denním pořádku
Foto: Archiv
Popisek: Muslimský uprchlík, ilustrační foto

Jak vyplývá z policejních statistik, většina z obětí sexuálního obtěžování a znásilnění byly v letošním a loňském roce dívky ve věku čtrnácti a patnácti let. Pro oběť bylo v mnoha případech značně obtížné identifikovat pachatele, protože sexuální obtěžování se často odehrávalo zezadu a na přeplněných veřejných prostranstvích. Pachatelé se navzájem kryli a rychle se jim podařilo vmísit do davu přítomných lidí.

Podle zjištění švédské novinářky Ingrid Carlqvist policie ve sledovaném období zaznamenala nejméně deset případů hromadného sexuálního obtěžování, pro které mají samotní muslimové výraz taharrush gamea. „V těchto případech byly dívky ve věku mezi 14 a 16 lety obklopeny nejméně pěti až šesti muži, kteří se k nim společně tiskli, osahávali na intimních místech jejich těla a snažili se je políbit. Většina podezřelých pocházela z Afghánistánu, Eritreje nebo Somálska.“

Celý text v angličtině najdete ZDE.

V policejní zprávě se rovněž objevují konkrétní případy hromadného sexuálního obtěžování. Terčem těchto útoků se stala například šestnáctiletá dívka ve chvíli, kdy se vracela společně se svým přítelem z večírku. „Obstoupilo ji několik mužů hovořících špatnou švédštinou a pokoušelo se z ní strhnou šaty. Jeden z nich dle jejího svědectví celou událost dokonce fotil. V jiné části země si prožily obdobnou situaci dvě dívky ve věku 15 a 20 let, na které se vrhlo téměř dvacet Afričanů.“

Útočníci ze zemí severní Afriky a Blízkého východu často vůbec nerozlišují mezi dívkou a dítětem. Čtyři arabsky mluvící muži ve věku dvaceti až pětadvaceti let napadli dvanáctiletou dívku. Když jí přišel jiný mladý muž na pomoc, čtveřice násilníků jej zbila. Stejnou zkušenost měla i o rok starší dívka, kterou tímto způsobem obtěžovalo asi pět pachatelů, kteří měli cizí přízvuk. Jeden po druhém ji dle výpovědi na policii osahávali na ňadrech i hýždích.

Policejní zpráva také zmiňuje sexuální útoky na plaveckých stadionech, kterých bylo v loňském roce 123. Plných 86 % se dopustily osoby mladší dvaceti let a 80 % z nich mají na svědomí mladí žadatelé o azyl, kteří do Švédska přišli z Afriky nebo zemí Blízkého východu. „Policie ve své zprávě navrhuje různá opatření, díky kterým by bylo možné sexuálním útokům předcházet. Nikde však nepíšou, že by měli politici zamezit přijímání uprchlíků ze zemí, kde je taharrush gamea běžnou záležitostí. Dívky a ženy ve Švédsku si tak musí zvykat, či úplně opustit veřejné prostory. Přesně tak, jak nařizuje islámské právo šaría,“ píše Carlqvist.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

20:41 KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a Gottwalda

V XTV u Luboše Xavera Veselého se sešli lidovec Marian Jurečka a komunista Ludvík Šulda. Zástupci st…