Ve skutečné vládě se mnou budou jen ti nejlepší, prohlásil B. Sobotka

26. 4. 2013 9:04

Podpora hospodářského růstu, oprava pravicových reforem a zajištění řádného chodu státu. To jsou cíle, které má pro svou budoucí vládu předseda ČSSD a stínový premiér Bohuslav Sobotka. Vyjmenoval je v rozhovoru pro Lidové noviny.

Ve skutečné vládě se mnou budou jen ti nejlepší, prohlásil B. Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

„Lidé platí daně a mají právo na kvalitní služby,“ zdůraznil Sobotka. Napravit by chtěl zejména snížení valorizace důchodů nebo zavedení poplatků ve zdravotnictví. V souvislosti s podporou hospodářského růstu by také dle svých slov rád vyřešil problém vysoké nezaměstnanosti.

Včera Sobotka představil obměněnou stínovou vládu. Stínovým ministrem financí zůstal Jan Mládek, který neblaze proslul kontroverzními výroky o živnostnících, v nichž je přirovnal k parazitům. „Věřím, že podobnou komunikační chybu už neudělá. To si sociální demokracie nemůže dovolit,“ uvedl předseda ČSSD.

ČSSD se soustředí na sbírání podpory

Zda by druhý muž ČSSD Michal Hašek mohl po volbách obsadit důležitější post, než jakým je resort Ministesrstva zemědělství, ale odmítl prozradit. „Pro sociální demokracii je teď cílem shromáždit dostatečnou podporu, abychom vyhráli volby,“ podotkl Sobotka.

Dodal, že jen ti nejlepší členové stínové vlády mají reálnou šanci na to, aby se stali skutečnými ministry, mají proto silnou motivaci pro kvalitní výkon.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…