Ve východoněmeckém Lipsku se sešly dva tisíce stoupenců Pegidy

12.01.2016 9:13 | Zprávy

Zhruba 1500 až 2000 příznivců odnože protiimigračního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Evropy (Pegida) se sešlo v pondělí večer v saském Lipsku. Opačně orientovaných shromáždění na podporu tolerance se zúčastnilo až 2800 lidí. S akcemi pravděpodobně souvisí žhářský útok, který včera přerušil provoz na trati mezi Lipskem a Drážďany, informovala agentura DPA.

Ve východoněmeckém Lipsku se sešly dva tisíce stoupenců Pegidy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Demonstrace při příležitosti oslavy ročního působení Pegidy v Drážďanech

Demonstraci v Lipsku uspořádalo hnutí Legida, odnož protiimigračního a protiislámského hnutí Pegida, které obvykle v pondělí pořádá demonstrace v Drážďanech. Oslavit jí chtělo první výročí svého vzniku; lipské demonstrace se zúčastnil i šéf Pegidy Lutz Bachmann.

Drážní návěstidla zřejmě zapálili odpůrci Pegidy

Vedení drážďanské Pegidy už dříve vyzvalo své příznivce, aby dorazili protestující do Lipska podpořit. Pravděpodobně v reakci na tuto výzvu neznámí pachatelé v pondělí zapálili jedno návěstidlo u železniční trati mezi Lipskem a Drážďany a způsobili tak přerušení provozu. Na dalších dvou návěstidlech policisté podle své mluvčí našli zápalnou látku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

9:40 Výhrůžka Pavlovi a drsné výlevy provázejí jmenování Babišovy vlády

Dnes byla jmenována vláda Andreje Babiše, čímž se uzavírá vládnutí Petra Fialy. Prezident Pavel při …