Thon právě pracuje na velké studii promořenosti koronavirem, která zkoumá covidové protilátky. Výsledky jsou prý nadějné, i když studie odstartovala až na podzim tohoto roku. Thon uvedl, že v dynamice se česká společnost začala v září chovat jinak než v prázdninových měsících. „Zjistili jsme, že se vytváří více paměťových protilátek v daleko větší dynamice, než tomu bylo o těch prázdninách,“ řekl Thon a vysvětlil, že to znamená, že si jedinci a skrze ně celá populace začíná proti covidu vytvářet aktivní imunitní obranu. Tedy, že lidská imunita dokáže reagovat i na nový virus, podobně jako na „staré“ typy koronaviru.
Rozlišil, že reakci vyvolává vir nejen v imunitě obecné, ale i specifické. „V podstatě pak ani nemusíme hovořit o pacientech, ale o člověku, který je infikován, a jeho imunitní obrana zareagovala tak adekvátně, že on všechno zvládnul a nedošlo k tomu těžkému onemocnění, jak bohužel u některých částí, procent nebo chcete-li promile, bohužel můžeme vidět.“
Doplnil, že vytvoření imunitní obrany nebude hned a nyní je potřeba se postavit krizi, aby ti, kdo jsou covidem těžce zasaženi, nepřišli o život. Ale v konečném výsledku by Češi měli být více imunní proti covidu-19.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas