Vedení TOP 09 by se mělo distancovat od výroků Kalouska, žádá ODS

26.09.2011 19:41

Výkonná rada ODS vyzvala vedení TOP 09, aby se distancovalo od neurvalých výroků svého místopředsedy Miroslava Kalouska na adresu politiků ODS. Po jednání širšího vedení ODS to novinářům řekla první místopředsedkyně strany Miroslava Němcová. Podle premiéra a předsedy ODS Petra Nečase má politické soupeření mezi ODS a TOP 09 své meze a Kalouska neomlouvá ani jeho únava a podrážděnost.

Vedení TOP 09 by se mělo distancovat od výroků Kalouska, žádá ODS

"To usnesení dává jednoznačně najevo, že určité hranice tady byly překročeny a že to považujeme za těžko akceptovatelné z hlediska standardních koaličních vztahů," řekl Nečas.

Celé usnesení ODS ZDE

Kalousek tvrdí, že nadávky řekl ve stavu mimořádného vypětí

Miroslav Kalousek označil europoslance ODS Hynka Fajmona a Iva Strejčka za "bezvýznamné" a "zlobou nadané idioty". Předtím Kalouskovi totiž vyčetli, že nejezdí na zasedání ministrů financí EU a často se nechává zastupovat. Kalousek uvedl, že se tak stalo jen jednou; posléze na jejich adresu pronesl nadávky.

Kalousek se za své výroky omluvil. "V okamžiku mimořádného vypětí jsem na adresu dvou europoslanců použil výrazy, které jsem použít neměl a za jejichž vyřčení se hluboce stydím," uvedl. Trvá ale na tom, že své povinnosti v Radě ministrů EU plní svědomitě. "Za některé své výroky se Kalousek omluvil. Doufáme, že se omluví za všechny výroky na adresu politiků ODS, které přesáhly míru slušného chování," reagoval Nečas.

Ministerská omluva:
Kalousek: Za vyřčené výroky se hluboce stydím a europoslancům se omlouvám
Napadení europoslanci mají strach z Kalouska: Snad nám taky nenafackuje

Zahradil: Kalousek nemá své chování pod kontrolou

Předseda europoslanců ODS Jan Zahradil si myslí, že Kalousek nemá své chování a výroky pod kontrolou. "Ani klesající preference TOP 09 nemohou takové úlety ospravedlnit. Jejich pravou příčinu zná asi jen pan Kalousek a měl by s tím už něco dělat," uvedl Zahradil.

Podle něj nemá Kalousek pod kontrolou ani svůj úřad. Jeho náměstek Tomáš Zídek, který jej na zasedáních EU dlouhodobě nahrazuje, podle Zahradila prý hlásá věci, které nejsou v souladu s postoji samotného ministerstva.

Čtěte více:
Kalousek profackoval mladíka, který ho urážel. Rath: Měl opičku 
Kalousek nejlepším ministrem financí. SMS pro novináře: Chacha 
Kalousek prý na vládě nehorázně urazil Peake. On to odmítá 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …