Vedení ÚSTR prý nechystá žádné zásadní změny

13.5.2013 3:46 odp.

Nové vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) nechystá žádné hromadné propouštění ani zásadní organizační změny, vyplynulo z dnešního jednání ředitelky Pavly Foglové se třemi odborovými skupinami fungujícími v této organizaci. Schůzka se konala mimo jiné poté, co jedny z odborů nedávno prohlásily, že kvůli personálním změnám ve vedení a situaci v ÚSTR zvažují stávku. Podle informací ČTK ji v současnosti nevyhlásí.

Vedení ÚSTR prý nechystá žádné zásadní změny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitelka ÚSTR Pavla Foglová, nově jmenovaná ředitelka Archivu bezpečnostních složek Světlana Ptáčníková a první náměstek ředitelky Zdeněk Hazdra promluvili k situaci v ÚSTR

Mluvčí ÚSTR Pavel Ryjáček ČTK sdělil, že pokud by Foglová zvažovala organizační změny ještě letos, bude dost času o tom předem jednat. "Bez projednání s odbory žádná taková věc neproběhne," uvedla Foglová. Úkolem ústavu, který byl zřízen zvláštním zákonem, je nezávisle zkoumat časy nesvobody. Nyní se o jeho směřování přou hlavně vládní ODS s opoziční ČSSD. Navzájem se obviňují z politických tlaků a zájmů. Poměry v organizaci jsou opět velmi napjaté.

Ryjáček uvedl, že podle jedněch z odborů, Nezávislé odborové organizace (NOO), Foglová po nástupu do funkce porušila kolektivní smlouvu, když neoznámila odborům včas, že její předchůdce, odvolaný ředitel Daniel Herman a tehdejší první náměstek Eduard Stehlík dostanou výpověď. Podle Ryjáčka to Foglová vysvětlila "naprosto mimořádným časovým tlakem". Šlo o situaci, kdy Hermana odvolala rada ústavu a nebylo pro něj volné místo, a Stehlík nepřijal žádnou z nabídek ani setrvání ve funkci, dodal Ryjáček.

Následně Foglová oznámila záměr další výpovědi ve vedení, jiní na funkce rezignovali. "Pokud nepřijmou nabídku na jinou pracovní pozici, bude s nimi rozvázán pracovní poměr," podotkl Ryjáček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh, čtk

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

15:44 Jak se mávalo „fašistou“ sem a tam. Odpůrci Babiše už možná zapomněli

„Fašisté a nacisté.“ Těmito slovy vzbudil Andrej Babiš pobouření u příznivců pětikoalice i u jejích …