Vedení armády zhodnotí loňský rok, promluví i Babiš a Šlechtová

13.02.2018 7:25 | Zprávy

Velení české armády dnes zhodnotí loňské působení českého vojska na misích i při domácích úkolech. Na úvod setkání velitelů s projevy vystoupí náčelník generálního štábu Josef Bečvář, premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Následovat bude uzavřené jednání hlavních armádních velitelů, na kterém proberou i plány na letošní rok.

Vedení armády zhodnotí loňský rok, promluví i Babiš a Šlechtová
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

Velitelská shromáždění se konají pravidelně na podzim a na jaře. Podzimní setkání je zaměřeno hlavně na plány na následující rok, únorové na vyhodnocení minulého roku. Vojáci tak budou dnes řešit třeba loňské působení v zahraničních misích. Loni pokračovalo nasazení v Afghánistánu, v Iráku působili čeští lékaři a letecký poradní tým, další vojáci byli vysláni na několikatýdenní cvičení do Litvy. Pokračovalo i nasazení strážní a výcvikové jednotky v Mali, kde se čeští vojáci v létě střetli s teroristy při záchraně rukojmí z hotelového komplexu.

Během proslovů by Bečvář, Babiš a Šlechtová mohli mluvit i o velkých armádních zakázkách, které proti původním plánům nabírají zpoždění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O2 zase nešel internet. Odborník slyšel pokyn zákazníkům a začal se smát

13:44 O2 zase nešel internet. Odborník slyšel pokyn zákazníkům a začal se smát

Jeden ze tří velkých hráčů na českém telekomunikačním trhu, operátor O2, má znovu problémy. Ráno pot…