Veleba je zděšen Bělobrádkem: Kdy se omluví Posselt?

21.07.2015 10:01

Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba se ve včerejším pořadu Šedesát minut Českého rozhlasu Radiožurnál pozastavil nad krokem místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), který v Bavorsku uctil památku obětí poválečného odsunu Němců z tehdejšího Československa.

Veleba je zděšen Bělobrádkem: Kdy se omluví Posselt?
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba
reklama

„Mně to hlava nebere. Je pro mě skutečně obrovské překvapení, že takto citlivou záležitost, byť je to už sedmdesát let, dělal na vlastní pěst, bez vědomí vlády, bez vědomí premiéra,“ kritizoval Veleba. 

„Není mi známo, že by místopředseda Bělobrádek udělal obdobný akt vůči českým lidem, kteří před Hitlerem opouštěli kvapně české pohraničí v roce 1939, nebo uctil památku obětí bojůvek Henleina z roku 1938. Nevidím tam žádnou reciprocitu,“ dodal s tím, že mu stejný krok uctění chybí u mluvčího Sudetoněmeckého zemského spolku Bernda Posselta, jehož hostem Bělobrádek v Mnichově byl. „Čekal bych, že tak učiní vůči lidem vyhnaným z pohraničí v roce 1939, což se nestalo,“ řekl.

Celý pořad ZDE.

Podle senátora Veleby je mezi pokloněním se památce obětem poválečného odsunu a zneuctěním obětí nacismu v této situaci rovnítko. Rozhodně nemá pocit, že by se jednalo o dvě různé věci. „Nejsou to dvě různé věci. Ta první věc je příčina, ta druhá věc je následek. A brát to v obráceném pořadí je podle mého názoru špatně,“ zkonstatoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…