Veleba posílá vzkaz pražským redakcím. Hovoří o pražské kavárně na Kavčích horách a masáži "hloupých ovcí"

14.01.2015 23:30

Předseda SPO a senátor Jan Veleba hodnotí dnes skončenou cestu prezidenta Zemana v Pardubickém kraji. Znovu se tu prý ukázalo, jak je na tom Praha a "zbytek republiky". Ve zmíněném kraji odhaduje senátor podporu prezidenta na 70 procent.

Veleba posílá vzkaz pražským redakcím. Hovoří o pražské kavárně na Kavčích horách a masáži "hloupých ovcí"
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

"Kdyby se zde udělal průzkum veřejného mínění, pak by podpora prezidenta musela překročit minimálně 70%. Jinými slovy, potvrdil se mně můj názor o roli venkova jako protikladu „pražské kavárny“, jejíž příslušníci sedí na Kavčích horách, v redakcích některých dalších médií a v uměleckých salonech a snaží se zavádějící informační masáží ovlivnit ty „hloupé ovce“ mimo Prahu. Proč se tak děje je jedna otázka, ale že se tak vůbec děje, je opravdu silná káva," podotýká Veleba v textu, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Senátor také zopakoval, že právě na venkově a ve středně velkých městech je třeba hledat kořeny zdravé společnosti a státu. I zde žijí inteligentní a vzdělaní  lidé, kteří se nedají "oblbovat". Naproti tomu "pražská kavárna" je odtržena od běžného života. K dovršení všeho zlého je pak podle předsedy SPO kavárna dobře cvičena v manipulaci. Jako důkaz pro své tvrzení si Veleba vybírá tvrzení politologa Jiřího Pehe, jenž na adresu senátora prohlásil, že "byl cvičen v třídním boji, prý jsem byl tajemníkem OV KSČ". Veleba však zdůrazňuje, že nebyl nijak cvičen, ani nebyl zaměstnancem OV KSČ.

Řvoucí dav si ale podle Veleby často neuvědomuje, že je s ním manipulováno. Veleba proto všem lidem připomíná, že je třeba respektovat jak výsledky voleb, tak právo na odlišné názory. Měli by to pochopit především v pražských redakcích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…