Veleba tepe rektory, kteří odmítli přijít na Hrad: Překročili jste meze zákona!

30.10.2015 11:35

Rektoři vysokých škol tím, že se neúčastnili předávání státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října, prý překračují meze, které jsou akademické obci vymezeny zákonem. Uvedl to předseda Strany práv občanů, senátor Jan Veleba.

Veleba tepe rektory, kteří odmítli přijít na Hrad: Překročili jste meze zákona!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Podle něj vysokoškolský zákon rektorům explicitně zakazuje jakékoliv politické aktivity. „Bojkotovat rozhodnutí hlavy státu či dokonce pořádat odvetné akce je určitě překročením meze, která je akademické obci vymezena zákonem,“ myslí si Veleba. Narážel tak na skutečnost, že rektoři místo účasti na předávání vyznamenání uskutečnili vlastní akci, kladení věnců na Hradčanském náměstí. Politik je přesvědčen, že spor mezi rektory a prezidentem bude eskalovat. Obává se totiž, že příští rok už z Hradu nepřijde pozvánka vůbec.

  • Celý text je ZDE

Strach má také z toho, že zatímco v minulosti byla pozice rektora mezi lidmi velmi ceněna, nyní je prý tato doba pryč. „Je totiž příliš mnoho všelijakých a ve všech možných městech vysokých škol. U mnohých z nich je všelijaká kvalita – od plzeňských práv počínaje po soukromou Univerzitu J. A. Komenského konče,“ uvedl s tím, že „pokud si rektoři v čele s profesorem Zímou chtějí touto klukovinou jakoby vystřiženou z divadelního kusu studentského majálesu vynutit svoji prestiž a vážnost, tak se jim to opravdu zdařilo, dosáhli pravého opaku“, dodal Veleba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…