Velvyslance Jindráka v Německu nahradí exministr Podivínský, píše týdeník

01.06.2014 22:02

Dosavadního velvyslance v Německu Rudolfa Jindráka nahradí podle aktuálního vydání týdeníku Respekt někdejší ministr životního prostředí, lidovecký politik Tomáš Podivínský. Týdeník píše, že se na tom už shodlo Ministerstvo zahraničních věcí, prezident a premiér. Podivínský je společným nominantem lidovců a prezidenta Miloše Zemana.

Velvyslance Jindráka v Německu nahradí exministr Podivínský, píše týdeník
Foto: Česká televize
Popisek: Tomáš Podivínský

Rudolf Jindrák vedl ambasádu v Berlíně osm let a stal se tak nejdéle sloužícím ambasadorem v porevoluční diplomacii, uvádí týdeník. Mezi německými politiky si vydobyl dobré renomé. Jindrák by měl v diplomacii zůstat a stát se státním tajemníkem na Ministerstvu zahraničních věcí.

Tomáš Podivínský už v diplomacii působil, a to právě v Německu. Na Ministerstvu životního prostředí se do povědomí veřejnosti zapsal vypsáním zakázky na propagační spodní prádlo s motivem bobra pro ženy a ptáka pro muže v hodnotě 600.000 korun. 

Proti Podivínskému dosud vystupoval ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nakonec však podle týdeníku ustoupil s tím, že lidovci nebudou mít na Ministerstvu zahraničních věcí zároveň pozici náměstka, kterou rovněž požadovali. Dalším důvodem byla snaha dohodnout se na výměně dalších velvyslanců, jako například v Kanadě, Velké Británii nebo Francii. 

Dalším ambasadorem za lidovce by měl být například bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda. Šéf zahraničního výboru Hradu Hynek Kmoníček projevil zájem o vedení ambasády ve Washingtonu či návrat na misi při OSN do New Yorku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bílá většina dopadne zle. Čelíme zlu! sdělil k migraci český umělec. Došlo i na Zemana a český národ

15:11 Bílá většina dopadne zle. Čelíme zlu! sdělil k migraci český umělec. Došlo i na Zemana a český národ

Hudebník a filmař Vladimír Merta se na serveru Info.cz vyjadřoval k dnešnímu světu. Babiš prý není ž…