Kramářova vila bude otevřena od 10:00 do 16:00 hodin. Zájemci se mohou těšit na prohlídku interiérů i zahrady doprovázenou odborným výkladem historiků. Návštěvníky seznámí s historií a současností budovy i s životem jejích prvních majitelů, kterými byli československý premiér Karel Kramář a jeho manželka Naděžda. Vila z roku 1915 má 56 místností. Také Obecní dům bude otevřen od 09:00 do 16:00. Prohlídku sálů této secesní budovy doplní varhanní koncerty a na náměstí Republiky před budovou budou moci lidé zhlédnout hraný dokument ve virtuální realitě Buďte přitom ztvárňující přijetí prvního zákona Československa o založení státu.
Ve Sněmovně na Malé Straně jedním z lákadel dne otevřených dveří bude po zhruba měsíční rekonstrukci hlavní jednací sál. Dále budou od 09:00 do 16:00 zpřístupněny reprezentační sály, zasedací místnosti a kanceláře některých parlamentních výborů i další prostory sídla Sněmovny. Skupiny návštěvníků budou doprovázet průvodkyně Pražské informační služby, které hosty během asi hodinové prohlídky seznámí s historií budov, s architektonickými zajímavostmi i s jejich současným využitím.
Senát otevře pro zájemce brány Kolovratského a Valdštejnského paláce od 09:00 do 16:00. Prohlídky Kolovratského paláce budou individuální, ve Valdštejnském paláci průvodci návštěvníky seznámí se zákoutími historických prostor včetně Hlavního sálu. Nahlédnout budou moci také do Jednacího sálu, kde zasedají senátorky a senátoři na svých pravidelných schůzích. Mimo to budou zpřístupněny také kanceláře místopředsedů i Přijímací salonek předsedy Senátu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Co myslíte tou změnou, která podle vás nejde demokraticky prosadit?
A byl byste snad pro nějaké prosazení změn nedemokraticky? A byl byste radši, kdyby v 89 nedošlo ke změně režimu? Myslíte, že bysme se dnes měli líp?
Další články z rubriky

21:00 První schůzka Trump a Putin: Nečekaná změna složení týmu
Summit amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina na Aljašce má neče…
- 18:15 „Rybářů je víc než úchylů. Kde mají pořad?“ ČT rozdrcena umělci
- 12:23 Fialovy historky z podsvětí. Holec se ptá: Opravdu tohle může přežít?
- 10:59 Hele, Pavle… Osa tento týden nebude, ale Decroix z dovolené píše na sítě
- 9:33 Aljaška. Symbol, že hranice se mění. A další postřehy před velkým jednáním
- 4:44 Kdo a za kolik tady doopravdy píše zákony. Vyhřezlo o „neziskovkách”