Věslav Michalik to složil. Ale nic prý neudělal

25.11.2021 9:22

Věslav Michalik se nestane ministrem průmyslu a obchodu. Ekonomický expert hnutí STAN oznámil, že se o funkci nebude ucházet. Trvá však na tom, že jeho obchody, o kterých v posledních dnech píší média, jsou zcela čisté.

Věslav Michalik to složil. Ale nic prý neudělal
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Věslav Michalik

Věslav Michalik, starosta Dolních Břežan, byl hlavním tvůrcem ekonomického programu koalice Pirátů a STAN. Jako jejich nominant se měl stát ministrem průmyslu a obchodu.

Po zveřejnění jeho jména se ale v médiích objevilo množství informací o jeho problematických obchodech v řádech desítek milionů. Řadu z nich měl napsaných na manželku.

Nyní Michalik oznámil, že se nebude o funkci ministra ve Fialově kabinetu ucházet.

Podivné obchody Michalikovi zmařily politickou kariéru už v minulosti. V roce 2010 byl kvůli nevyjasněnému zmizení padesáti milionů nucen odstoupit z druhého místa středočeské kandidátky TOP 09, se kterou tehdy STAN kandidoval.

Současné aféry mu sice vynesly přezdívku „ministr solárník“, Michalik však trvá na tom, že neudělal nic špatného a odstupuje pouze proto, že nechce novou koalici kompromitovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…