Většině lidí je jasné, že se o Babiše hraje politická hra, říká Krnáčová. Ke stíhání by ho ale vydala

12.08.2017 16:44

Většinou poslanci hnutí ANO stojí takřka v jednom šiku za svým šéfem Andrejem Babišem. tentokrát by to ale mohlo být jinak. Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková, ale i další členové hnutí jsou přesvědčeni, že by jejich předseda měl být Poslaneckou sněmovnou vydám k trestnímu stíhání. Aby pravda vyšla najevo, ať už bude jakákoli.

Většině lidí je jasné, že se o Babiše hraje politická hra, říká Krnáčová. Ke stíhání by ho ale vydala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová s Lítačkou

Členové mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny se shodují, že se musí podrobně seznámit se žádostí policie na vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Pokud shledají podklady policie jako dostatečně podložené, doporučí vydání obou pánů. Pak rozhodne Poslanecká sněmovna. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek již dal najevo, že v kauze Čapí hnízdo, o kterou se zajímá policie, podle jeho názoru došlo ke zločinu. Proto je nakloněn hlasovat pro vydání.

Pokud Babiš obhájí post poslance, policie bude muset o vydání požádat nově ustavenou Poslaneckou sněmovnu. Možná to bude sněmovna, kde bude mít díky voličům většinu hnutí ANO. Babiše ale možná sněmovna vydá i tak. Mnozí členové hnutí ANO jsou totiž už dnes přesvědčeni, že by Babiš měl být vydán, aby mohla pravda vyjít najevo

Celý článek naleznete zde

„Je třeba transparentního přístupu, hlasovat pro vydání. Pánové tak budou mít možnost se v rámci trestního stíhání obhájit,“ myslí si bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO. „Pokud nic nového v záležitosti Čapího hnízda nenastalo, je to ryzí politizace, a to je také nepřípustné. Jsem velmi napnutá, s čím orgány činné v trestním řízení přijdou – tedy za předpokladu, že jim vydáme poslance,“ dodala. 

Podobně to vidí i brněnský primátor Petr Vokřál. „Nevidím důvod bránit vyšetřování, které vinu nebo nevinu prokáže. Já osobně bych hlasoval pro, stejně jako se k tomu vyjádřil pan Faltýnek, neviděl bych důvod hlasovat proti,“ sdělil.

Pro vydání by hlasovala i pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která je nicméně přesvědčena, že jde o politickou kauzu. „Většině lidí je asi jasné, že je to především politická hra a tomu odpovídá i to načasování. Myslím, že je jen málo projektů, které by prošly tolika kontrolami jako Čapí hnízdo a žádná na nic špatného neukázala. Je to 10 let stará kauza, která se najednou, dva měsíce před volbami, začne řešit, navíc bez vědomí státních zástupců. I přesto bych ale hlasovala pro vydání a myslím, že si o něj i pan Babiš s panem Faltýnkem požádají,“ uvedla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…