Vezmou Soukupovi Barrandov? Podržte se: Mluví se o Zemanovi

04.02.2020 11:31

Bude pokračovat majitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve svém mediálním byznysu? Těžko říct. Dnes jej čeká klíčové jednání s úvěrujícími bankami, s nimiž musí nalézt společnou řeč, jinak to může znamenat i konec jeho byznysu. Server Neovlivní.cz v této souvislosti uvádí, že zájem o televizi, potažmo mediální agenturu Médea mají TV Prima a podnikatelé spojení s hradními kruhy.

Vezmou Soukupovi Barrandov? Podržte se: Mluví se o Zemanovi
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: Jaromír Soukup předvádí, jak se sají veřejné peníze
reklama

Soukup se dostal do problémů před pár týdny, když mu banka i další věřitelé vypověděli úvěrový rámec. Do konce ledna tak měl Soukup splatit ČSOB 460 milionů. Takovou částku však podle serveru Neovlivní.cz neměl, neboť se nepohodl se svým spojencem, jenž mu pomáhal zajišťovat peníze od čínské státní společnosti CITIC. A jím dle serveru Sabiny Slonkové nebyl nikdo jiný než poradce prezidenta Martin Nejedlý. 

Anketa

Věříte Bezpečnostní informační službě (BIS)?

4%
96%
hlasovalo: 7533 lidí

Kromě ČSOB pak Soukup musí také jednat s věřitelskou bankou Creditas, ve hře je hned několik scénářů. O TV Barrandov má totiž zájem TV Prima, hradní kruhy pak prý usilují o agenturu Médea.  

Jaromír Soukup se začátkem roku rozkmotřil také s prezidentem republiky Milošem Zemanem, kdy došlo k ukončení vysílání pořadu Týden s prezidentem. Poslední vydání pořadu Týden s prezidentem odvysílala TV Barrandov v půli prosince. Všeobecně se očekávalo, že po Novém roce dojde po vánoční pauze k jeho obnovení. Opak je pravdou. Natáčet se nebude ani žádný poslední, „rozlučkový“, díl. Generálnímu řediteli TV Barrandov dorazil jen dopis podepsaný hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem, v němž prezidentův muž oznámil Soukupovi konec spolupráce. 

Každotýdenní téměř hodinové rozhovory s prezidentem republiky se na TV Barrandov začaly objevovat v roce 2017. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…