Vidím z ODS: Usilovně pracujeme na zvýšení životní úrovně

30.04.2013 14:52

Čtenáři ParlamentníchListů.cz osočili poslance Jana Vidíma z toho, že hlasoval pro zvýšení platů poslanců, a chtěli po něm vysvětlení. Nelíbí se jim, že jeho strana odmítá zvýšení minimální mzdy. Vidím se ale za ODS postavil a uvedl, že občanští demokraté ze všech sil pracují na zvýšení životní úrovně v České republice.

Vidím z ODS: Usilovně pracujeme na zvýšení životní úrovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Vidím

Vidím vysvětlil, že by zvýšení minimální mzdy vedlo k nárůstu nezaměstnanosti. „Opatření by se pak nejvíce dotklo těch nejzranitelnějších skupin obyvatel na pracovním trhu - osob s nízkou kvalifikací a zdravotně postižených,“ uvedl.

Usilovně pracujeme na zvýšení životní úrovně

U minimální mzdy by mělo dojít ke sjednocení pohledu na její úroveň. Malé pracovní zkušenosti, nízký věk a ani invalidita nebudou důvody pro její snížení.

Zároveň chtěl ubezpečit, že občanští demokraté usilovně pracují na zvýšení životní úrovně obyvatel České republiky. Odkázal přitom na dokument Agenda 2014, kde je jedním z bodů zvýšení reálné mzdy.

Agenda 2014 není volební program, ale souhrn priorit, které chceme prosadit a dokončit

Další čtenář poukázal na článek o Milanu Mrázovi „To je komedie. Zlý a trochu netradiční výsměch ODSce“. Jako voliči ODS mu výsměch dokumentu Agenda 2014 přijde smutný. Vidím ale namítá, že se nejedná o ucelený volební program, nýbrž o souhrn priorit, kterých chce ODS do konce volebního období prosadit a dokončit.

„Souhlasím, že dodržování volebního programu je důležité, nicméně v případě koaličního vládnutí nejde vždy splnit všechny body,“ brání se Vidím.

Máme nejnižší míru chudoby a jsme druhou nejméně zadluženou zemí v roce 2012

Ukázal na některé body, které se současné vládě naopak podařilo naplnit. Například systematické snižování státního dluhu, protože v roce 2012 byla ČR hodnocena údajně jako druhá nejméně zadlužená země. Navíc se zařadila ke státům, které mají nejnižší míru chudoby v celé Evropské unii.

Podle Vidíma má také Česko příznivé podnikatelské prostředí pro zahraniční investice a udržuje si důvěru na finančních trzích. Jako další úspěch uvádí přijetí zákona o třetím odboji nebo nový občanský zákoník.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

21:20 „Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

Zrůdnost rozdělování školáků, nesmyslná premisa, že neočkování tvoří nebezpečí a zbavování se odpově…