Vím, o co jde Putinovi v Sýrii, chvástá se Garry Kasparov. Evropanům se to vůbec líbit nebude

12.10.2015 17:16

Ve víkendovém rozhovoru pro Fox News se Garry Kasparov, světoznámý šachista, politický aktivista a bývalý ruský prezidentský kandidát, rozmluvil o Vladimiru Putinovi a jeho plánech a představách v konfliktu v Sýrii.

Vím, o co jde Putinovi v Sýrii, chvástá se Garry Kasparov. Evropanům se to vůbec líbit nebude
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Garri Kasparov, ruský opoziční politik

„Je to celosvětový plán na zničení světového řádu, protože diktátoři mají rádi chaos,“ tvrdí Garry Kasparov o Putinově angažmá v konfliktu v Sýrii a dodává, že to také dělá proto, aby dokázal, že mu stále patří moc ve státě. „Zahraniční agrese je tedy trumfem v jeho rukávu.“

Putin je pro svého názorového oponenta Kasparova diktátorem, jehož existence je neslučitelná se svobodným světem. „Svobodný svět, hodnoty, volný trh, demokracie, to jsou hodnoty, jež musí Rusko odmítat, protože Rusko, podle Putinovy propagandy, je pevností dobra v obležení zlého impéria,“ vysvětluje Kasparov s tím, že USA je pro Rusko nepřítelem číslo jedna.

Ukrajina byla podle Kasparova však příliš drahá, než aby se snažil pokračovat v jejím dobytí. Místo toho šel Putin ještě dále na jih, do Sýrie. Tam našel prostředek k tomu, jak ještě více shodit USA, jak vytvořit větší chaos i jak oslabit Evropu. „Jedním z vedlejších účinků Putinových útoků v Sýrii a jeho podpory Bašára al-Asada, je vlna uprchlíků,“ tvrdí Kasparov.

Celý rozhovor zde

Putinovým cílem je podle něj destabilizovat Evropu skrze podporu pravicových a separatistických politických uskupení, čemuž právě dopomáhá skrze posilování migrační vlny ze Sýrie. Kasparov považuje všechny pravicové strany za Putinovy spojence, kteří pak vzestup k moci odmění zrušením sankcí vůči Rusku.

„Pokud budete držet se mnou, jsem já s vámi. Amerika zradila všechny své spojence a podívejte se, co dělám já,“ vysvětluje Kasparov vzkaz, který Putin vysílá světu. Kasparov si však myslí, že Putin to celé dělá, jen aby ovlivnil ceny ropy, protože chce odstartovat velkou válku na Blízkém východě, aby tak vyhnal ceny ropy výš, a zachránil tak vlastní ekonomiku.

„Úspěšným diktátorům, jako je Putin, jde vždy jen o přežití, plánují nejvíce dva kroky dopředu,“ tvrdí Kasparov, podle kterého je Putinovi chaos blízký, protože se v něm dobře orientuje a vyhovuje mu. Kasparov je však pevně přesvědčen, že po Sýrii se Putin buď vrátí na Ukrajinu a pokusí se dokončit, co začal, nebo se podívá do libyjského Benghází, jelikož mu jde hlavně o ropu a prostor pro loďstvo.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

13:42 Rodiče zkrachovali, na bydlení nemáme, ke škole musíme pracovat... Není čas změnit systém? ptá se mladík, „Havlovo dítě“

Jací jsou tzv. mileniálové? Lukáš Senft na webu A2larm míní, že jsou vyhořelou generací. A že je to …