Virus: Chodíte dál do hospod, mezi lidi! Ostravskému hejtmanovi ujely nervy

30.06.2020 12:04

Moravskoslezský hejtman za hnutí ANO Ivo Vondrák se zlobí. Na své politické protivníky, na český stát, ale i na své spoluobčany, kteří se prý mnohdy chovají víc nezodpovědně a bezohledně šíří koronavirus po restauracích a hospodách.

Virus: Chodíte dál do hospod, mezi lidi! Ostravskému hejtmanovi ujely nervy
Foto: archiv politika
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO)
reklama

V České republice za víkend přibylo víc než 500 pozitivních testů na koronavirus. V pondělí bylo nalezeno 202 nových případů. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch své spoluobčany uklidňuje, že není důvod k panice, protože na většině území Česka panuje klidná situace, jen v Moravskoslezském kraji se nachází ohnisko nemoci.

Anketa

Chtěli byste, aby se EU změnila ve federaci států?

5%
95%
hlasovalo: 11690 lidí

Hejtman Moravskoslezského kraje za hnutí ANO Ivo Vondrák se pořádně zlobí. Na politické protivníky.

„Nechci a nebudu reagovat na hejtry s fejkovými prázdnými účty typu Oto Brus, kteří jsou pravděpodobně placeni opozičními stranami, holt předvolební kampaň už se rozjela a bohužel politická kultura klesla na úroveň tohoto typu boje,“ napsal rozhněvaný Vondrák.

Nešetřil však ani český stát a některé své spoluobčany, kteří se chovají hrubě nezodpovědně.

„Ohledně situace v našem regionu ale samozřejmě diskutovat budu, protože mám sám obrovské výhrady k aktuální situaci a především jejímu řešení. Dokud trval nouzový stav, bylo vše pod kontrolou, krizový štáb fungoval velmi efektivně a v mnoha ohledech jsme byli nejlepší v republice. Po skončení nouzového stavu jsme jako vedení kraje ztratili pravomoc řízení, nemáme přístup ani k přesným číslům a dokázali jsme prosadit plošné testování na všech dolech, i když jsme o to usilovali už dříve, až teď. Snažíme se ale bojovat, mnohdy bohužel s lidmi, kteří by měli stát na naší straně a kteří o opatřeních a řešení situace z epidemiologického hlediska momentálně rozhodují. Tím se nevyhýbám odpovědnosti, ale taková je aktuální situace. A ohledně vyjádření o šíření kvůli nezodpovědnosti bych rád řekl to, že pokud je nařízeno plošné testování na dvou provozech v OKD a třetina horníků se vůbec nedostaví, přestože 25 procent jejich kolegů je pozitivních, a dál chodí do hospod a jinde mezi lidi... Omlouvám se, jestli jsem se někoho dotkl, ale jak byste to nazvali vy?“ otázal se bez obalu.

V diskusi pod svým příspěvkem se nejčastěji dočkal zastání. Lidé mu děkovali za to, jak o kraj pečuje i v této nelehké situaci a nezodpovědné sousedy také nešetřili.

Ivo Vondrák se zlobí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

10:00 Nohavica? Zm*d, píše Matěj Hollan. Z ČSSD přišel souhlas. Došlo i na Landu

Otázka, zda je možné oddělit osobu umělce od jeho díla se klade už dlouho. Nyní do ní zabředl bývalý…