Vít Bárta naznačuje: Za útok na Klause může Kalousek a Nečas, to jeho jojo

28.09.2012 18:43

Útočník na prezidenta Václava Klause zdůvodnil svůj čin tím, že politici jsou slepí a hluší k nářku lidu. Podle poslance Víta Bárty za narůstající nespokojenost lidu, která může vrcholit i takovým extrémním incidentem, stojí především Kalousek a Nečas. Svůj postoj zveřejnil na svých internetových stránkách.

Vít Bárta naznačuje: Za útok na Klause může Kalousek a Nečas, to jeho jojo
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Bárta považuje za absurdní, že si útočník zvolil jako svůj cíl právě Klause, neboť právě on se snažil nepopulární rozhodnutí vlády zastavit, ať už se jednalo o odvolání Lessyho, důchodovou reformu nebo zvyšování DPH.

„Při mém bezpečnostním vzdělání mne to vede ke konstatování, že tato událost má zásadní kriminologické rozměry,“ odůvodňuje Bárta fakt, že právě Klaus se stal hromosvodem pro společenskou naštvanost.

Podle něj je u českého národa takový projev nesouhlasu zcela atypický a extrémní, proto jej lze interpretovat jako důkaz rostoucího napětí ve společnosti, kde lidé přestávají akceptovat pravidla. „Ba co hůř: naštvanost není adresná vůči reálným viníkům jako je Kalousek či jeho jojo Nečas, ale je zjevně plošná vůči všem politikům,“ ukazuje na viníky a dodává: „Svatý Václave, ochraňuj naši zemi!“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

20:20 Exšéf ČSSD Paroubek má co říct k hromadnému odchodu z kandidátky na jihu Moravy. Je to silné

Bývalý premiér Jiří Paroubek schvaluje zásah vedení ČSSD do kandidátky v Jihomoravském kraji, kam by…