Vítězství Marine Le Penové: Tento evropský politik jásá a svolává velké setkání. A tento má pro změnu „bobky“ z konce EU

08.12.2015 8:11

Šéf italské euroskeptické Ligy Severu Matteo Salvini se dle svých slov raduje z volebního úspěchu Národní fronty Marine Le Penové. Naopak bývalý labouristický ministr pro Evropu Denis MacShane se obává, že pokud Velká Británie opustí Evropskou unii, tak Francie ji bude vzhledem k rostoucímu vlivu Le Penové následovat.

Vítězství Marine Le Penové: Tento evropský politik jásá a svolává velké setkání. A tento má pro změnu „bobky“ z konce EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

„A to je jen začátek. Řekněme, že jde o takové poslední varování. Pokud v Evropské unii nenastanou nějaké změny a nepodaří se nám pozměnit konkrétní dohody, tak EU skončila,“ uvedl Salvini s tím, že plánuje pozvat Marine Le Penovou a zástupce dalších euroskeptiků z Rakouska, Belgie, Polska, Maďarska a dalších zemí v lednu na společné jednání. „Budeme společně prezentovat alternativní návrhy k vizím kancléřky Merkelové, premiéra Mattea Renziho, evropských bankéřů a dalších finančních despotů. Společně s francouzskou Národní frontou vedeme společný boj za opětovné získání národní suverenity, proti masové imigraci a vůbec proti celé Evropské unii,“ prohlásil dnes ráno Salvini.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

MacShane tvrdí, že by vyvolání „oportunistického“ hlasování Davida Camerona o budoucnosti Velké Británie v EU vedlo k izolaci země. Evropská unie se dle jeho názoru kvůli úspěchu euroskeptické Národní fronty, ale i dalších obdobných stran v Dánsku, Maďarsku nebo Polsku stále více rozděluje. „Pokud by Britové v referendu hlasovali o vystoupení země z EU, znamenalo by to vítanou vzpruhu pro všechny euroskeptické strany po celé Evropě. Je téměř jisté, že by se pokusila stejné referendum vyvolat ve Francii také Marine Le Penová a další země by následovaly. Labouristé musí v tomto ohledu svést na domácí půdě bitvu proti třem uskupením odpůrců,“ míní MacShane.

Anketa

Prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš. Líbilo by se vám to tak v roce 2018?

73%
27%
hlasovalo: 9336 lidí

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE.

„Za prvé se jedná o konzervativce, kteří se díky Williamu Haguemu, Iainu Duncanovi Smithovi a Michaelu Howardovi vydali již v roce 1997 na cestu protievropské politiky. Za druhé to je euroskeptická strana UKIP, vedená Nigelem Faragem, a Britská národní strana, které využívají volby do Evropského parlamentu k šíření xenofobních názorů. A za třetí jsou to mediální magnáti v čele s Rupertem Murdochem, kteří využívají svoji moc k podpoře primitivní a neférové protievropské propagandy. Všechny tyto tři výše zmíněné subjekty podporují skutečně špinavou politiku, proto je třeba se proti jejich snaze izolovat Velkou Británii rozhodně postavit a ukončit tak dvě dekády trvající kampaň vedenou pravicí a krajní levicí proti Evropě,“ má jasno MacShane.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

19:24 Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

Lékař John Campbell působící na univerzitě v britském Brightonu a rovněž amatérský youtuber se ve sv…