Vláda bude schvalovat investiční pobídku pro firmu Yanfeng ve výši 185 milionů

21.05.2017 11:30

Vláda bude v pondělí jednat o návrhu investiční pobídky pro společnost Yanfeng Czechia v maximální výši 185 milionů korun. Firma plánuje investovat 1,85 miliardy korun do rozšíření výroby plastových interiérových dílů pro automobilový průmysl v okresech Louny a Tábor a vytvoření centra na testování asistenčních systémů.

Vláda bude schvalovat investiční pobídku pro firmu Yanfeng ve výši 185 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Vyplývá to z materiálu Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Kabinet na začátku května projednávání návrhu přerušil. Projekt by měl být dokončen v roce 2019. Investice má vytvořit 588 nových pracovních míst. Většina míst má vzniknout v Plané nad Lužnicí, 105 míst v Tatinné na Žatecku, píše ČTK.

Návrh počítá s vytvořením tzv. Lighthouse centra pro Evropu a Afriku v Plané nad Lužnicí. V něm je plánováno především rozvíjení a testování asistenčních systémů formou zapojení robotů ve výrobním řetězci. „V současnosti probíhá pořizování a instalace nových technologií, kdy se často jedná o první instalaci podobné technologie v Evropě. Předpokládaný termín pro zahájení nové výroby a fungování Lighthouse centra je v červnu 2017,“ píše se ve zprávě.

Závod v Plané nad Lužnicí se stane hlavním centrem využití Průmyslu 4.0 skupiny YFAI v Evropě. „Za tímto účelem budou v závodě testovány nové postupy a techniky při výrobě systémů pro interiéry automobilů, které budou následně implantovány v dalších závodech skupiny YFAI,“ uvádí dokument.

Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems (dříve JC Interiors) je součástí nadnárodní skupiny Johnson Controls. V ČR má skupina čtyři výrobní závody – v České Lípě, Mladé Boleslavi, Roudnici na Labem a Stráži pod Ralskem. JC Interiors byla založena jako projekt na zelené louce v průmyslové zóně Triangl v Žatci. Nyní má asi 1000 zaměstnanců. Vyrábí plastové a gumové autodíly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…