Vláda by mohla jednat o dotacích pro Agrofert či ambasádách

17.12.2018 6:05

Vláda by měla na dnešním jednání dostat od ministerstva financí informace o aktuální situaci kolem dotací pro skupinu Agrofert. Zabývat by se mohla i diskutovanou změnou klasifikace ambasád. Ministerstvo obrany bude kabinet informovat o několika veřejných zakázkách včetně pásových obrněných vozidel pěchoty za více než 50 miliard korun. Na programu mají ministři také koncepci boje s korupcí, úpravy sněmovního jednacího řádu nebo návrh na omezenou legalizaci konopí od poslanců ze šesti klubů v čele s Piráty.

Vláda by mohla jednat o dotacích pro Agrofert či ambasádách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Agrofertu na pražském Chodově
reklama

O možném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho bývalému holdingu Agrofert jednal minulý týden Evropský parlament. Po zprávách, že Evropská komise nebude do vyjasnění situace vyplácet Agrofertu dotace, ministerstvo financí uvedlo, že nebude komisi zasílat žádosti o platby spojené s Agrofertem. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) poté řekl, že finance budou o situaci dnes vládu informovat.

Změny v klasifikaci některých ambasád kritizoval v souvislosti se snížením platové třídy u vedoucích zastupitelských úřadů v Budapešti prezident Miloš Zeman. Podle ministerstva zahraničí však jde o administrativní záležitost. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) minulý týden uvedl, že chce materiál projednat s náměstkem pro státní službu Josefem Postráneckým a věc řešit systémově.

Nejvyššímu správnímu soudu by mohla vláda předložit návrh na rozpuštění 15 politických stran a hnutí, probere i zakázku Národní galerie Praha kvůli přípravě výstavy slavného švýcarského sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Na stole má kabinet i poslanecké návrhy, které se týkají odtahů vozidel bez platné technické prohlídky či nepromlčitelnosti trestných činů souvisejících s privatizacemi státního majetku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…