Vláda devastuje policii, hrozí zrod domobrany, varuje hejtmanka Vaňhová

03.06.2012 6:55

Šéfka Ústeckého kraje Jana Vaňhová (ČSSD) má za to, že politika vládních škrtů může na policejní sbor dopadnout tak silně, že ochránci zákona nebudou schopni zajistit bezpečnost občanů na severu Čech. Celý proces by mohl vyvrcholit i zakládáním domobrany složené z vystrašených občanů.

Vláda devastuje policii, hrozí zrod domobrany, varuje hejtmanka Vaňhová
Foto: red
Popisek: Hejtmanka Jana Vaňhová ve své kanceláři

V Ústecké, kraji dlouhodobě panuje poněkud napjatá situace v otázce zajištění bezpečnosti všech občanů. Toto napětí trvá přibližně od léta minulého roku a o tom, že dosud zcela neopadlo, svědčí i dotazy čtenářů serveru Parlamentní List.cz. Pan Vratislav Prokop se obrátil s dotazem na hejtmanku Ústeckého kraje Janu Vaňhovou (ČSSD) a chtěl vědět, zda má obavy ze snižování počtu policistů. Přinášíme hejtmančinu odpověď.

Hrozí posílení politických extremistů

V Ústeckém kraji podle Vaňhové žije nemálo občanů, kteří nad sebou potřebují vidět silnou ruku. Pokud ji nad sebou necítí, nastávají problémy. Vláda si to ale buď neuvědomuje, nebo je jí to podle hejtmanky lhostejné a svými škrty směřuje ke stále štíhlejšímu policejnímu sboru. Zřízení speciální pořádkové jednotky na severu Čech je pak podle šéfky kraje jen slabou náplastí.

„Pokud tato ruka bezpečí a pořádku ochabne nebo zcela zmizí, rozpoutá se šikana slušných lidí, kteří bohužel budou marně volat po ochraně. Lidem nezbyde nic jiného, než se sami začít bránit, vytvářet domobranu, obracet se o pomoc na extrémisty. Tuto cestu nám neuváženými škrty nastavuje současná pravicová vláda,“ tvrdí hejtmanka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

22:22 Mladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo

Silné reakce na sociálních sítích budí příspěvek jednoho z neurointenzivistů směrem k neočkovaným. Z…