Vláda jen obírá lidi a jde z průšvihu do průšvihu, varuje Hašek

06.05.2011 19:59 | Zprávy
autor: mp

Michal Hašek se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým v Press klubu Frekvence 1 tvrdě opřel do vlády, ale i do komunistů. Současná vláda kráčí jen z průšvihu do průšvihu, obírá lidi a komunisté, ti jsou v současném složení podle Haška nereformovatelní.

Vláda jen obírá lidi a jde z průšvihu do průšvihu, varuje Hašek
Hostem Luboše Xavera Veselého v podvečerním Press klubu na Frekvenci 1 byl předseda asociace krajů ČR, Jihomoravský hejtman a místopředseda ČSSD Michal Hašek. Během půlhodinového rozhovoru se místopředseda ČSSD vyjádřil ke kompletnímu aktuálnímu dění, hokejovým šampionátem na Slovensku počínaje a údajně nekončícím řetězcem vládních krizí konče.

Komunální politika je jiná než celostátní

Prvním zásadním tématem, kterého se jihomoravský hejtman dotkl, byla případná spolupráce ČSSD a KSČM na celostátní úrovni. Zatímco předseda Sobotka nedávno připustil možnost určité spolupráce s komunisty, tak Hašek podobný model jednoznačně odmítá.

Související: Vláda s pomocí KSČM? Šéf ČSSD Sobotka to připouští

„Po příštích volbách jsou možné různé varianty, ale já za sebe říkám, že ČSSD má Bohumínské usnesení, které nám spolupráci s KSČM na centrální úrovni zapovídá. Jestli chce být ČSSD moderní levicovou stranou, tak musí hledat partnery jinde než v KSČM," prohlásil rezolutně Hašek (ČSSD).

Na otázku moderátora, jak mu to voliči mohou věřit, když na nižších úrovních ČSSD a KSČM spolupracují, hejtman odvětil, že na komunální úrovni je to jiné. Tam politika není ani tolik o stranách, jako spíše o lidech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …