Vláda na dovolené, odbory v klidu, komunisté někde na táboře. A přitom nám podle analytika Kotrby hrozí tato ekonomická katastrofa

2. 8. 2014 16:37

Ukrajinsko-ruská krize postupně přerostla z politické do ekonomické – například tím, že Rusko zakázalo dovoz některých polských potravin. Podle Štěpána Kotrby je pravděpodobné, že vše nakonec ovlivní i Českou republiku.

Vláda na dovolené, odbory v klidu, komunisté někde na táboře. A přitom nám podle analytika Kotrby hrozí tato ekonomická katastrofa
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

„Ukrajina je na pokraji bankrotu. A tak se dá očekávat humanitární krize s výraznou sociální migrací. Dá se očekávat zlevnění ceny nekvalifikované práce zahraničních dělníků, a tím i ohrožení domácí zaměstnanosti. To je první budoucí problém,“ popisuje ve svém textu Štěpán Kotrba.

„Druhým problémem je uzavření exportních tras pro zejména polské výrobky do Ruska, které nyní postihlo jablka, ale dá se předpokládat, že postihne i další komodity,“ dodává. Důsledkem tak bude neexportovaný přebytek polského ovoce. „Dumpingový export do Česka je vzhledem k dobré dopravní dostupnosti reálnou alternativou alespoň pro část takto embargované produkce,“ upozorňuje novinář.

Celý text Štěpána Kotrby ZDE

Podle něj by se tak škody mohly vyšplhat až na miliardy korun. „Co to bude znamenat pro českého spotřebitele? Nejspíš se objeví tato zemědělská produkce na pultech supermarketů v Česku, případně u českých výrobců za zoufale nízké výkupní ceny. Kdo bude nést následky? Čeští zemědělci, kterým se může snadno stát, že výkupní ceny českých resp. moravských jablek, okurek a dalších produktů nepokryjí díky převaze nabídky ani náklady,“ popisuje mediální a politický analytik Kotrba.

Proto je podle něj zvláštní, že čeští odboráři dosud mlčí, přitom by měli bojovat za ochranu české produkce. „Nic nevidím. Ani slova, ani činy. Vláda si bere dovolenou, poslanci koalice jsou zaujatí sami sebou. Pravicová opozice je zaujata obstrukcemi, levicová opozice (KSČM) odjela na pionýrské tábory… Opravdu jde vládní podpora majdanového dobrodružství EU tak daleko, že ji musí odnést čeští dělníci snížením už tak nízkých mezd, čeští zemědělci snížením už tak nízkých výkupních cen, čeští spotřebitelé konzumací nekvalitních potravin a především ve výsledku všichni čeští daňoví poplatníci?“ ptá se novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…