Vláda odborníků? Jste podvodník, vzkazuje Babišovi bývalý předseda ODA Kroupa

03.11.2017 10:53 | Zprávy

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce do své vlády experty. Podle filozofa, bývalého předsedy ODA z devadesátých let a disidenta Daniela Kroupy ale odbornost není kvalifikací k politickým rozhodnutím.

Vláda odborníků? Jste podvodník, vzkazuje Babišovi bývalý předseda ODA Kroupa
Foto: archiv
Popisek: Chartista Daniel Kroupa

Plán Andreje Babiše vypadá jako menšinová vláda hnutí ANO doplněná několik odborníky dosazenými například na ministerstva průmyslu a obchodu, kultury, školství a možná i ministerstvo obrany, jak informuje server Forum24.cz.

Vláda odborníků je ale podle Daniela Kroupy nesmysl. „Kdo mluví o vládě odborníků, je podvodník, protože odbornost nikoho nekvalifikuje k politickým rozhodnutím,“ je přesvědčen bývalý senátor. Podle něj se takové rozhodnutí musí opírat o programy, které získaly největší podporu od voličů.

„Dobrý odborník se neplete do práce politikovi a dobrý politik odborníkovi,“ zdůrazňuje Kroupa. Dále je také Kroupa přesvědčen, že pokud nastoupí dobrý odborník do politické funkce, může být dobrým politikem, ale jen pokud si je vědom odlišné role. Pokud ne, může to být pohroma.


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…