Vláda projedná návrh na jmenování 33 nových soudců

03.07.2016 18:40 | Zprávy
autor: mp

Vláda ve čtvrtek projedná návrh na jmenování 33 nových soudců a soudkyň. Vybraní kandidáti by měli částečně nahradit soudce, kteří v rámci přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 31. srpna letošního roku. Seznam kandidátů schvaluje vláda, protože rozhodnutí prezidenta o jmenování soudců vyžaduje spolupodpis premiéra. ČTK má materiál pro jednání vlády k dispozici.

Vláda projedná návrh na jmenování 33 nových soudců
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce posílit zejména soudy, které mají nejvíc nedodělaných případů. V minulosti upozornil na to, že ohledně nedodělků je situace nejhorší v Ústeckém kraji a na jižní Moravě. Podle něj jsou tam délky soudního řízení „v podstatě dvojnásobné“ proti zbytku země.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Benešovy dekrety

Jak jste přišel na to, že se prezident Pavel snaží prolomit Benešovy dekrety? Co vím, tak u nás nikdo pro prolomení není, ani prezident ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

10:10 Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

Máme cíl řídit stát, vyhlásil na sjezdu lidovců nový předseda Jan Grolich. Mnoho diskusních příspěvk…