Vláda rozhodne, kdo dostane třetí dávku očkování proti covidu-19

30.08.2021 6:30

O okruhu lidí, kteří by měli dostat třetí posilující dávku očkování proti covidu-19, má na dnešním zasedání rozhodnout vláda. Přeočkování by mělo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) začít 20. září a má se týkat například lidí nad 65 let nebo klientů pobytových sociálních služeb.

Vláda rozhodne, kdo dostane třetí dávku očkování proti covidu-19
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády. Na programu mimo jiného projednání novely zákona o podpoře regionálního rozvoje, v níž navrhuje například zrušit již nepotřebné Regionální rady regionů soudržnosti

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) kabinetu také navrhne zavedení povinného testování neočkovaných klientů a zaměstnanců sociálních služeb.

O podmínkách podání třetí dávky očkování bude dnes ještě před vládou jednat její rada pro zdravotní rizika. Očekává se, že ministři se budou řídit stanoviskem odborných lékařských společností. Ty v minulých dnech doporučily, aby třetí dávku dostali například lidé po transplantacích orgánů, senioři nad 65 let, lidé v domovech pro seniory, pacienti s chronickými onemocněními a také zdravotníci a pracovníci v sociálních službách.

Kabinet se bude zabývat i několika poslaneckými návrhy, uvolněním peněz na odměny policistů v souvislosti s konáním voleb do Sněmovny, výroční zprávou Státního fondu kinematografie za loňský rok nebo zprávou o měnové politice.

Vláda zřejmě podpoří poslanecký návrh, který upravuje platnost závazného stanoviska ministerstva životního prostředí k vlivům významných dopravních staveb na životní prostředí. Souhlas vyslo hjví pravděpodobně i s návrhem na změnu zákona o myslivosti se zdůvodněním, že odpovídá dřívější vládní novele, pouze navrhuje schválení Sněmovnou v prvním čtení. Podpořit by mohla i poslanecký návrh úprav v transplantačním zákoně.

Na návrh ministra vnitra by mohla vláda uvolnit 23,8 milionu korun na platy policistů, kteří budou zajišťovat pořádek a bezpečnost při říjnových sněmovních volbách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…